açık alan serinletme

Açık Alan Serinletme Sistemleri Nedir ?

Açık Alan Serinletme Sistemleri Nedir ? Nasıl Çalışır? 

Açık alan serinletme sistemleri nedir? şebeke hattındaki alınan suyu 0.5, 15, 25 mikron çapındaki mekanik filtreden mikrop ve kireçten süzerek temizlenir, yüksek basınçlı açık alan serinletme pompasına servis edilen arındırılmış temiz su pompadan 1000 (psi) 100 /150 bar basınç ile çıkan su özel olarak tasarlanmış 0.15- 0.20 – 0.30 – 0.40 – 0.50 – 0.60 – 0.70- 0.80 çaplarındaki nozullardan 10 mikrondan daha ufak (insan saçı) parçalar halinde buhar olarak püskürtülür. Püskürtülen soğuk su buharı sıcak hava ile tepkimeye girer hava ısısını 10 – 15 derece soğutur. Püskürtme işlemi ana sistemin üzerinden belirli saniyeler arasında otomatik olarak  ya da sürekli püskürtme  olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca sistem ekstra olarak takılabilen ısı sensör ile sıcaklık  belirli bir seviyenin üzerine çıktığında devreye girerek ortamı serinletebilir. Nem oranı yüksek bölgelerde nozul başlıkları değişebilir, uygulama alanına püskürtülen ultra ince soğuk buhar ıslaklık hissi dahi vermez, açık alan serinletme sistemleri flaş buharlaşma tekniği kullanıldığı için sıcak hava ısıyı emerek kaybolur. Enerji tüketimi ve maliyeti oldukça düşüktür, uzun ömürlü minimum bakım gerektirmesi verimi diğer açık alan serinletme sistemlerinden daha etkili olması birçok işletme için açık alan serinletme sistemleri arasında en çok tercih edilen tercih edilen sistem olmasına neden olmuştur.

Açık Alan Serinletme Sistemlerinin Avantajları

 1. Açık alan serinletme sistemleri ortam sıcaklığını 10, 15 derece düşürür.
 2. Kafe restoran gibi bahçesi, terası, açılır kapanır tenteli bölümleri, yarı açık alan ve tam açık alan bölümleri yaygın olarak kullanılan sıcaklık nedeni ile tercih edilmeyen alanların konforunu en üst düzeye çıkartarak tekrar popülaritesini yükseltir, Sistem kurulumundan sonra müşterilerinizin ortamda daha fazla zaman geçirmesini sağlar.
 3. Buna kaynaklı olarak mali açıdan artış.
 4. Açık alan serinletme sistemleri endüstriyel alanlarda sıcaklık stresini azaltarak çalışanlara daha ferah bir ortam sağlanır.
 5. %100 çevre dostu hijyeniktir, havadaki oksijen oranını yükselterek ferahlık sağlar.
 6. Sistem su haznesine ekleyeceğiniz hoş koku ile ortam kokulandırılması yapılabilir.
 7. Açık alan serinletme sistemi ortamdaki tozu bastırır oluşumuna izin vermez.
 8. Hatlı (borulu) sistem ile çevrede bulunan potansiyel müşteriler için oldukça ilgi çekicidir.
 9. Dilerseniz püskürtülen soğuk buhara renkli ışıklar yansıtabilirsiniz.
 10. Avrupa Misting açık alan serinletme sistemleri enerji tüketimi ve maliyeti piyasada bulunan serinletme sistemlerine kıyasla oldukça düşüktür.
 11. Flaş buharlaşma tekniği kullanıldığı için taklit ürünlerde görülen ıslatma ve damlatma kesinlikle olmaz.
 12. Soğuk su buharı püskürtmeli vantilatörler ile ortam soğutulmasında önemli etkiye sahiptir.
 13. Tüm ürünlerimiz Avrupa Misting güvencesi ile 2 yıl garanti kapsamındadır.

Açık Alan Serinletme Sistemleri Hesaplama

Açık alan serinletme sistemleri uygulama alanına özel entegre edildiği için uygulama alanında kullanılacak olan tüm ürünlerin toplam maliyet hesaplanır.

acik alan serinletme sistemleri
acik alan serinletme
acik alan serinletme

Açık Alan Serinletme Sistemleri Kurulum

Açık alan serinletme sistemleri kurulumu yapılacak olan alanın uzman personellerimiz tarafından ön keşif yapılarak projelendirilir kullanılacak olan malzeme ve adetleri kalem tutarları TEKLİF usulü müşterilerimize sunularak yapılacak olan hizmet şeffaf ve net hale getirilir, en uygun fiyat garantisi verilerek hızlı bir şekilde kurulumu yapılır. Aklınızdaki açık alan serinletme sistemleri projeleri için internet sitemizdeki ürünleri inceleyip satın alabilirsiniz, fakat kuruluma hazır sistem paketleri uygulama alanında bazen yetersiz bazende fazla ürün alıp ekstra masraf etmiş olabilirsiniz. Müşteri temsilcimizle paylaşacağınız alan bilgileri yükseklik, uzunluk, genişlik gibi teknik bilgiler ile mekanınıza özel hazır paketler hazırlanır sistemden tam verim alınır.  0212 699 87 24 0532 416 52 71 Nolu telefonu arayabilir ya da info@avrupamisting.com ‘a mail atabilirsiniz.

Kullanım Alanları 

Cafe serinletme sistemleri, Açık alan soğutma sistemleri, restoranlar, bahçeler, teraslar, açık alanlar, dış mekanlar, festivaller, fabrikalar, çiftlikler, Sisleme sistemleri, ahırlar, açık hava etkinlikleri, festivaller, villalar, kapalı alanlar, atölyeler, tatil köyleri, endüstriyel alanlarda nemlendirme sistemleri olarak kullanabilirsiniz.

KEŞİF

Müşterilerimizin ihtiyaçları; açık alan serinletme, endüstriyel soğutma, nemlendirme veya sis efekti olarak değişiklik gösterebilmektedir.

PROJELENDİRME

İmal ettiğimiz ürünler ve taahhüt grubuna giren işler, makine mühendislerimiz tarafından bilgisayar destekli yazılımlar kullanılarak titizlikle projelendirilmektedir.

TEKLİF

Yaptığımız keşif/proje çalışmaları sonucu vereceğimiz ürün ve hizmetler yazılı teklif usulüyle müşterilerimize sunularak hizmetin içeriği şeffaf ve net bir hale getirilir.

BAYİ YÖNLENDİRME

Farklı coğrafi bölgelerde hizmet kalitemizi arttırmak amacıyla distiribütorlük ve temsilcilikler verilmektedir.

TEKNİK SERVİS

Yetkili servis başvuruları için, servis adaylarının direk olarak firmamızla temasa geçmeleri gerekmektedir.

EĞİTİM

Avrupa Misting bütün eğitim hizmetlerini herhangi bir ücret talep etmeksizin gerçekleştirir.

Bu gönderiyi paylaş