Hala nispeten bilinmemekle birlikte, Avrupa Misting Sisleme sistemleri 50 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. Daha yaygın olan sisleme sistemi uygulamalarından bazıları; dış soğutma, nemlendirme , koku kontrolü ,  toz kontrolü ve özel efektleri içerir . Her uygulama, buğulanma sistemi için kendi tasarım gereksinimlerine sahiptir. Bazı durumlarda, sisleme sistemleri tasarımı alanı tamamen çevrelemektedir ve diğer durumlarda, sis sistemi, alanın merkezinden aşağı doğru akan tek bir hattır. En etkili sisleme sistemini doğru bir şekilde tasarlamak için, alanın tam olarak anlaşılması ve buğulanma sistemlerinin gereklilikleri gereklidir.

Avrupa Misting Sistemleri Tanımı

Avrupa Misting sisleme sistemi, şebeke hattından alınan suyu mikrop ve kireç önleyici filtrelerden temizleyerek yüksek basınçlı pompa ile 70/ 150 bar basınçla açılan nozulları zorlayarak suyu 10 mikrondan daha ufak parçacıklar halinde uygulama alanına püskürtür. Bunu başarmak için, sis sistemi en az 500 psi basınç gerektirir. Çoğu sisleme sistemi için endüstri standardı 1000 psi’dir. Sis sistemi 500 psi’nin altındaki basınçlarda çalışıyorsa, daha büyük damlacıklar üretecek ve yetersiz soğutma ile sonuçlanacaktır.

Avrupa Misting Sisleme Sistemleri Tasarım Gereksinimleri

Avrupa misting sisleme sistemleri Soğutma uygulamaları için modern gündüz sisleme sisteminin ilk uygulaması hayvanlar içindi. 1950’lerde sis sistemleri, sığır ve kümes hayvanları için soğutma sağlamanın ekonomik bir yöntemi olarak tanıtıldı. Sis sistemleri de domuz endüstrisine dahil edildi. Tüm bu durumlarda, sis sisteminin soğutma etkisi, geliştirilmiş bir ürün sağlayabilirdi. Sığırlarda, buğulanma sistemi, süt üretimindeki artışları ve ayrıca sığırların ürettiği sığır etindeki artışları sağlamak için yaz havasını soğutmuştur. Kanatlı hayvan endüstrisinde, sis sistemi ölüm oranını düşürdü ve daha büyük yumurtalar ve daha fazla et sağladı.

Avrupa Misting sisleme sistemleri onlarca yıldır bu endüstriyel uygulamalara düşürülmüştür. 1980’lere kadar restoranlarda ve evlerde kullanılan buğulanma sistemlerinin kurulmaya başlaması değildi. Bu sis sistemi uygulamaları insanlar tarafından ve insanlar tarafından kullanıldığından, tam bir buharlaşma şarttır. Bunu başarmak için soğutulacak alan dikkatle dikkate alınmalıdır.

Avrupa Mistingn Sistemleri Bazı Kullanım Alanları ve Amaçları

Avrupa Misting sisleme sistemleri Genellikle, veranda soğutması için, Sisleme sistemleri tasarımı, yüksek basınçlı buğu hattının, avlunun tüm açık yanlarına yerleştirilmesini içerecektir. Sıcak havanın avluya girebileceği avlunun açık tarafları yoksa, buğulanma sistemi en verimli şekilde çalışacaktır. Sis sistemi hatları her 24 ila otuz altı inç aralıklı nozullar ile en az 9 feet yükseklikte terasın dış çevresine yerleştirilmelidir. Bunu yaparak, buğulanma sistemindeki suyun tamamı mümkün olan en iyi soğutmayı sağlayan buharlaşabilir. Bazı durumlarda, buğulanma sistemi, soğutulan havayı dolaştırmak için fanların kullanımını içerebilir.

Avrupa misting sisleme sistemleri uygulaması açık bir alanda ise, gölge eksikliği ve buğu sisteminin monte edilememesinden dolayı soğutma kabiliyeti azaltılabilir ve böylece tam bir buharlaşma sağlanır. Bu durumlarda, buğulanma sistemlerinin tasarımına fanların eklenmesi soğutma kapasitesini artıracaktır. Monte edilecek bir yapı yoksa, sis sistemi, doğrudan yukarı doğru bakan buğulanma sistemi nozulları ile yere serilebilir. Bu bir sis sistemi için ideal bir tasarım olmamasına rağmen, nispeten iyi sonuçlar sağlayabilir.

Düzgün tasarlanmış ve monte edilmiş bir sis sisteminin özellikleri de son derece etkili nemlendirmeye izin verir. Seralarda sis sistemlerinin kullanımı 1960’ların başlarında tanıtıldı ve bu güne kadar devam ediyor. Bu uygulamalarda, sisleme sistemi tasarımı, sera içinde hava değişimi, ortam sıcaklığı ve seranın dışındaki bağıl nem ve yetiştirilmekte olan mahsulün türünü içeren birkaç temel faktöre dayanmaktadır. Her durumda, sera yayılımının sonuçlarını iyileştirmek için bir buğulanma sistemi tasarlanabilir.

Avrupa Misting Sistemleri Diğer Kullanım Alanları

Avrupa Misting sisleme sistemleri için diğer nemlendirme uygulamaları arasında tekstil tesisleri, şarap imalathaneleri, ağaç işleme tesisleri ve beton kürleme yer alır. Bu uygulamaların çoğunda sisleme sistemleri işi, yerleşik bir nem seviyesini korumaktır. Her bir farklı uygulama için ideal nem seviyesi farklı olabilir, bu nedenle buğulanma sistemi genellikle bir nem ve düşük voltaj kontrolünün kullanımını içerecektir. Bu ilave kontroller, sis sisteminin ortamdaki değişikliklere tepki vermesini ve yine de önceden ayarlanmış nem seviyesini sürdürmesini sağlayacaktır.

Avrupa Misting sisleme Sistemleri Bu çeşitli ticari tesislerdeki nemlendirme projeleri, sistemin gerekli sonuçları elde etmek için uygun şekilde tasarlandığından emin olmak için alanın dikkatli bir şekilde incelenmesini gerektirmektedir. Üretilen ürünü olumsuz yönde etkileyecek hiçbir nem yayılmasının olmaması önemlidir. Hava sirkülasyonunun kullanılması, daha küçük ağızlık ağızları ve buğu sistem hatlarının ve buğulanma memelerinin spesifik yerleştirilmesi, Avrupa misting sisteminin etkinliğini belirleyecektir.

Avrupa Misting sisleme Sistemleri Hayvan soğutmasında olduğu gibi, tüm nemlendirme uygulamaları kullanıldığında daha iyi bir ürün sağlar. Şarap imalathaneleri, buharlaşma yoluyla daha az şarap kaybedecek, ağaç işleme tesislerinde daha az hurda ve daha düz uzunluklara sahip olacak, tekstil ürünleri daha güçlü ve tekstil ekipmanı daha az bakım gerektiriyor. Tüm bu faydalar ticari operasyonları iyileştirir ve işletmenin karlılığını artırır.

Avrupa Misting Sisleme Sistemleri

KEŞİF

Müşterilerimizin ihtiyaçları; açık alan serinletme, endüstriyel soğutma, nemlendirme veya sis efekti olarak değişiklik gösterebilmektedir.

PROJELENDİRME

İmal ettiğimiz ürünler ve taahhüt grubuna giren işler, makine mühendislerimiz tarafından bilgisayar destekli yazılımlar kullanılarak titizlikle projelendirilmektedir.

TEKLİF

Yaptığımız keşif/proje çalışmaları sonucu vereceğimiz ürün ve hizmetler yazılı teklif usulüyle müşterilerimize sunularak hizmetin içeriği şeffaf ve net bir hale getirilir.

BAYİ YÖNLENDİRME

Farklı coğrafi bölgelerde hizmet kalitemizi arttırmak amacıyla distiribütorlük ve temsilcilikler verilmektedir.

TEKNİK SERVİS

Yetkili servis başvuruları için, servis adaylarının direk olarak firmamızla temasa geçmeleri gerekmektedir.

EĞİTİM

Avrupa Misting bütün eğitim hizmetlerini herhangi bir ücret talep etmeksizin gerçekleştirir.