Dezenfeksiyon Kabini

Dezenfeksiyon Kabini Yüksek BAsınçlı Sisleme Ekipmanları 0.5 mikron Sıvı Parçacıkları İle Tam Dezenfektasyon

Tüm dünyayı etkisi altına almış korona virüsü vaka sayısını önlemek insanların üzerideki zararlı mikro organizmalardan arındırmak hijyen önlemleri artırmak için geliştirilmiş insan dezenfeksiyon kabini işletmelerin kapı girişlerine göre üretimi arz etmektedir.

İnsan dezenfeksiyon kabin işletmeye giren kişilerin üzerindeki mikro organizmalardan arındırıldığı sistemin üzerinde el hijyeni için özel aparat ve ayak dezenfeksiyonu için özel hijyen paspası bulunmaktadır. Kabin şeklindeki insan dezenfekte sistemi sisleme yöntemi ile kişilerin tüm görünür alanlarını dezenfekte etmektedir.

İnsan dezenfeksiyon kabini işletmeye giren kişilerin üzerindeki mikro organizmalardan arındırıldığı sistemin üzerinde el hijyeni için özel aparat ve ayak dezenfeksiyonu için özel hijyen paspası bulunmaktadır. Kabin şeklindeki insan dezenfekte sistemi sisleme yöntemi ile kişilerin tüm görünür alanlarını dezenfekte etmektedir.

Dezenfeksiyon Kabini Önemi

Yapılan araştırmalar neticesinde virüsün kartonda 24 saate kadar, plastik kumaş ve paslanmaz çelik yüzeylerde ise 2-3 güne kadar hayatta kalabildiğini buldu. Bulgular, virüsün kapı kolları, plastik kaplamalı veya lamine tezgahlar ve diğer sert yüzeylerde bu kadar uzun kalabileceğini gösteriyor.

Ancak araştırmacılar, bakır yüzeylerin virüsü yaklaşık dört saat içinde öldürme eğiliminde olduğunu buldular. Araştırmacılar, corona virüsün, yüzde 62-71 alkol veya yüzde 0.5 hidrojen peroksit ağartıcı veya yüzde 0.1 sodyum hipoklorit içeren çamaşır suyu ile yüzeyleri 

insan dezenfeksiyon kabini ile dezenfekte ederek bir dakika içinde etkisiz hale getirilebileceğini gösterdi.

Dezenfeksiyon Kabini Nasıl Çalışır?

İnsan dezenfeksiyon kabini tercih edilen su bazlı dezenfekta maddesine bağlı olarak kişilere yüz maskesi takabilir, kabinde bulunan hareket sensörü hareket algılayarak sisleme yapmakta 5 – 10 saniye süre devam etmekdir.

Kabin dışarısında bulunan dezenfekte tankından emiş yapan yüksek basınçlı pompa kabin içerisindeki nozoullara 0.5 çapında pulvarize ederek püskürtür, yüksek basınçla pulvarize edilmiş dezenfektanlı sıvı kaynatılmış su buharı zerrecikleri kadar ince olduğu ıslaklık hissi vermeden kişinin üzerindeki mikro organizmalara nüfüs etmektedir.

Dezenfeksiyon Kabini Kullanım Alanları?

Dezenfeksiyon kabini çok ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilir örnegin;

İnsan dezenfeksiyon kabini kaymakamlık, Valilik, Belediye, Valilik,  Adliye Sarayları, Bakanlıklar, Hastane ve poliklinik gibi kurum ve kuruluşlar, Kafe, Restoran, Eğlence Merkezleri vb. gibi alanlarda  kullanılabilir.

Bu gönderiyi paylaş