Mantarhane Nemlendirme Sistemleri

mantarhane nemlendirme sistemleri

Mantarlar karanlık ve nemli ortamlarda yetişir. Mantar yetiştirmek için odanın nem seviyesi,% 95 rH’ olması gerekmektedir. Amaç odalarındaki optimum nem seviyesini Mantarhane nemlendirme sistemleri ile oluşturarak sağlıklı verimli üretim yapmanızı sağlarız.

 Mantarhane Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Şebeke hattına bağlanan pompa suyu 70/120 bar basınç aralığı ile nemlendirme nozullarına sis halinde püskürtür. Ancak püskürtme sonrasında odadaki nem seviyesini sağlar. Aynı zamanda nem kontrol ünitesi nemlendirme cihazını odanın nem seviyesine göre kontrol eder. Bununla birlikte dilediğiniz nem oranını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca mantarhanede kullanılan Co2, havalandırma, aydınlatma gibi üniteler otomasyon panosunda toplanarak kullanım kolaylığı sağlar.

Yüksek Basınçlı Pompa (annovi)

manthane nemlendirme sistemleri yüksek basınçlı pompa (2)

3 Seramik pistonlu İtalyan annovi rememberi marka, paslanmaz çelik gövde tasarım,  70 /120 bar çalışma aralığı, dahili zaman ayarlayıcı. Entegre nem sensörlü  kontrol otomatik boşaltma. Selonoid valf. Üstelik Su kesintilerine karşı koruma, Yüksek elektrik akımına karşı koruma. Su bağlantı noktaları sarı metal (prinç) / Uzun ömürlü, İtalyan Malı  Yerli Üretim. İncelemek için tıklayın.

Mantarhane Nemlendirme Otomasyon Panosu

Mantarhane nemlendirme otomasyon panosu

Mantarhane otomasyon sistemi ile mevcutta bulunan mantar odanızı otomatik olarak iklimlendirme kontrolünü sağlamaktadır. Aynı anda sistemde ölçüm bu ölçümlere göre kontrol edilen nemlendirme cihazı – klima – havalandırma fanı – CO2 – Sıcaklık – aydınlatma gibi cihazlar. Böylelikle sensörler’den gelen bilgilere göre ayarlanarak otomatik olarak çalıştırılmaktadır. Fakat ortamda bulunan co2 değeri yüksek ise fanlar açılır karbon monoksit gazını düşürmek için fanları açarak karbon monoksit gazını tahliye eder.

Aynı zamanda odada nem değeri düşük ise nemlendirme sistemini aktif ederek odanın nemlendirmesini yapar. Sonuçta nemlendirme yapılırken havalandırma devrede ise fan çalışmasını keser yapılan nemlendirmenin verimini artırır. Üstelik bu durum panodan neme bağımlı yada nem bağımsız olarak değiştirilebilmektedir. Ortamda bulunan sıcaklık değerine göre klima aktif/pasif edilmektedir. Ancak sistemde bir adet pano bir adet sensör grubu mevcuttur. Pano üzerindeki 7 inc dokunmatik ekran panel olup ayarları ve okunan değerleri  panel yardımı  kontrol edebilir, değerleri takip edebilirsiniz. Sonuç olarak otomasyon panomuzda 4 odaya kadar otomasyon yapılabilmektedir.

Nem ve Isı Sensörü

mantarhane nemlendirme sensörü

HD01-AN Göstergeli NTC nem ve sıcaklık sensörü. Sensörün üzerine mantar odasında ki nem değer seviyeleri (max. min. değer) girilir. Örneğin %80 alt değer %95 Üste değer odadaki nem %80 altına düştüğünde cihaz pompaya komut verir nemlendirmeyi başlatır.  %95 nem oranına geldiğinde ise nemlendirmeyi durdurur. Mantar odasında ki nem ve sıcaklık değerini cihaz üzerinde görüntüleyebilir, oda istenilen nem değerini ayarlayabilirsiniz. Yerli Üretim

Nemlendirme Nozul 

mantarhane nemlendirme nozulu

303 Kalite paslanmaz çelik, Temizlenebilir. Damlatmaya karşı yüksek hassasiyet. çek valf  (anti drip) Özel Üretim m5 / 10 24. Diş çapı, 0.10 mm (3 mikron ) Dk.0.33 ml/h tüketim – 0.15 mm (5 mikron) Dk. 0,50 ml/h tüketim.  – 0.20 mm (7 mikron) 0.75 ml/h tüketim.  – 0.30 mm (8 mikron ) – 0.40 mm ( 10 mikron ) – 0.50 (12 mikron ) mm delik çapları. Yerli Üretim.

Hat Bağlantı Ekipmanları

mantar odası nemlendirme bağlantıları

‘Tee’ Lee’ Boru Birleştirici ‘ Dönüştürücüler ‘ Hat sonlu taşıyıcı. ‘ Nozul Taşıyıcı ‘ – 303 kalite paslanmaz çelik. Boru bağlantı noktaları sarı metal yüksek basınca dayanımlı hızlı bağlantı. 3/8- 1/4 – 5 mm çaplarda nikel kaplı prinç. Yerli Üretim

Filtre

mantarhane yüksek basınç pompanın su filtre

5 / 10 / 15 mikron katmanlı iç filtre. Mono metre ( basınç göstergesi ) 12 Bar dayanımlı, Sert plastik malzeme. Temizlenebilir, Tekli, çiftli, üçlü grup 10 inch. Yerli Üretim.

Boru

Boru – 5 mm – 1/4 mm – 3/8 mm çaplarda. Yüksek basınca dayanımlı polyamid mamül pa 12 + 65 c – 10 c kadar dayanaklı. Boru ve ya paslanmaz çelik boru. Yerli Üretim.

Yüksek basınç nemlendirme nozulu 3µ – 5µ Mikron zerrecik boyutlarına püskürtme yapar, flaş buharlaşma tekniği uygulandığı için buharlaşarak kaybolur.

Nem püskürten nozullar 303 yada 316 paslanmaz çelik içerisinde antidirip (çek valf) sistemi ile damlama yapmaması için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca nemlendirme cihazımız ortam için ideal olması gereken nem değerini kontrol paneline yazılarak otomatik olarak sağlar.

Suyu pulvarize eden nemlendirme sisteminin pompası 70/120 bar basınç aralığı ile çalışmakta en kaliteli su buharı ortama püskürtmektedir. Ayrıca sistem dur, kalk periyodunda sistem içerisindeki basınçlı suyu tahliye etmesi için elektrikli selonoid valf ile desteklenmiştir.

Suyu pulvarize eden nemlendirme sisteminin pompası 70/120 bar basınç aralığı ile çalışmakta en kaliteli su buharı ortama püskürtmektedir. Ayrıca sistem dur, kalk periyodunda sistem içerisindeki basınçlı suyu tahliye etmesi için elektrikli selonoid valf ile desteklenmiştir.

Sisteme aktarılan su ters osmoz sistemi ile arıtılarak ortama püskürtülen su zerreciklerini sterilize eder. En zorlu sanayi ortamında en yüksek performansı 7/24 hiç durmadan uzun süre çalışır.

Çünkü yetiştirme için odanın ihtiyacı olan %85 ile %95 oranındaki nem ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılır. Böylelikle mantarlar gelişirken ciddi bir su kaybı yaşarlar ve bu ihtiyaç misting nemlendirme sayesinde sağlanır. İlk olarak mantarın kuruması engellenir. Üstelik nemlendirme, ilaçlama ve dezenfeksiyon uygulamaları da bu sistemle yapılabilir. Bu kadar özelliği bir arada bulundurması nedeniyle oldukça tasarruflu bir sistemdir.

Mantar odalarında mantarların üzerine çöken herhangi bir damlacık kahverengi lekelere neden olacağından hasarlı  olarak gözükecektir. Ancak nemlendirme sisteminin damlatma yapmadan nem kontrolü sağlayabilmesi önemlidir. Son olarak piyasada olan düşük basınçlı nemlendirme cihazları, mantarlar için gerekli olan nemlendirmeyi sağlayamadıkları için verimsiz üretim yapmanıza neden olur.

Mantarhane Nemlendirme Sistemleri Kurulum ve Fiyatlandırma

mantar odası nemlendirme sistemleri
mantar odası nemlendirme sistemleri

Fiyatlandırma için nemlendirme yapılacak olan alana ön keşif yaparız. Sonrasında oda için en ideal sistem belirlenerek projelendirilir. Ancak Nemlendirme sistemi mekana özel entegre edildiği için kullanılacak olan tüm ürünler hesaplanarak fiyat oluşturulur.

Mantarhane Nemlendirme Sistemleri Fiyatları

Hizmet içeriği ve kullanılan parçalar tek tek kalem alınarak yapılacak olduğumuz hizmetimiz müşterilerimize teklif usulü sunarız. Çünkü hizmetlerimiz net ve şeffaf hale getirilir, mantarhane nemlendirme sistemleri fiyat müşterimiz ile paylaşarak kurulumu sağlanır.

1′ Kalite yerli üretim Mantarhane Nemlendirme Sistemlerimiz müşterilerimizin öneri dilekleri neticesinde geliştirdik. Üstelik damlamayı önlemek için özel üretilmiş damlamaya karşı yüksek hassasiyetli çek valfli nozullar. Odada ki nem seviyesi tamamlandığında sistem hattında ki basınçlı suyu tahliye eden yüksek basınçlı pompalar otomatik boşaltma fix olarak bulunmaktadır. Sonuç olarak kalite üretim yapmanıza yardımcı olduk.

EKONOMİK
Sistemlerimiz Diğer Sistemlere Kıyasla Oldukça Ekonomiktir.

DÜŞÜK BAKIM
Minimum Bakım, Uzun Yıllar Sorunsuz Kullanabilirsiniz.

ISLATMAZ
Damlatmaya Karşı Yüksek Hassasiyet Flaş Buharlaşma.

GARANTİ
Ürünlerimiz Avrupa Misting Güvencesi ile ‘2’ Yıl Garantili.