sulu vantilatör
sulu vantilatör

Sulu Vantilatör

Kafe ve restoranlarda açık alan veranda altlarının sulu vantilatör ile soğutulması sisleme anahtar işlevlerinden biridir. Sulu vantilatör sistemleri genellikle dış mekan soğutulması olarak adlandırılır, çünkü bu, açık alanı soğutmak için tek garantili alternatifi olmayan en etkili yoldur.
Sulu vantilatör sistemleri bir diğer özelliği ise genişletilebilir olmasıdır. Bir mekanın çevresine monte edilmiş nozullar olan hatlar gelen sıcak havayı etkili bir şekilde soğutur ve nemlendirir. Etki, en küçük su parçacıklarının 5 mikron çapa kadar püskürtülmesiyle elde edilir. Güneşe çarptıklarında, “flaş buharlaşması” sıcak havaya etki ederek mekan havasının sıcaklığını düşürür.

sulu vantilatör
sulu vantilatör

Yüksek Basınçlı Sulu Vantilatör Sistemleri

Avrupa Misting Sulu vantilatör soğutma sistemlerinin ana sisteminde italyan malı Havk ve arnovi remember yüksek basınçlı pompa serisi kullanılmaktadır. Yüksek basınçlı pompa serisi, prensip olarak 70 / 120 bar çalışma aralığı, uzun ömürlü çelik gövde, zaman ayarlayıcı, otomatik boşalma, selonoid valf ile donatılmıştır.

Ekstra Donanım

Pompalarımıza ekstra donanım olarak Uzaktan kumanda, ısı sensörü, hareket sensörü, nem sensörü, dozaj pompası (kokulandırma için) donata bilmektedir. Müşterilerimize en kalite ürünleri rekabetçi fiyatlar ile sunarak uygulama alanlarına özel çözümler için buradayız. Sulu vantilatör sistemlerinin ana sisteminde italyan malı Havk ve arnovi remember yüksek basınçlı pompa serisi kullanılmaktadır. Yüksek basınçlı pompa serisi, prensip olarak 70 / 120 bar çalışma aralığı, uzun ömürlü çelik gövde, zaman ayarlayıcı, otomatik boşalma, selonoid valf ile donatılmıştır. Pompalarımıza ekstra donanım olarak Uzaktan kumanda, ısı sensör, hareket sensörü, nem sensörü, dozaj pompası (kokulandırma için) donata bilir. Müşterilerimize en kalite ürünleri rekabetçi fiyatlar ile sunarak uygulama alanlarına özel çözümler için buradayız.

Hızlı Bağlantı

Tipik sulu vantilatör serinletme sistemleri çabuk açılır bağlantı elemanları, sanayi tipi vantilatör, suyu buharlaştırma için özel olarak tasarlanmış yüksek basınç nozullardan bir araya gelerek oluşmaktadır.

Fotoğraf galerisi, tesisinizde kolayca çoğaltabileceğimiz çeşitli sistemlerden örnekler içerir.

Sulu Vantilatör Fan Modelleri

SULU VANTİLATÖR

Sanayi Tipi Vantilatör 75 cm 

Çeşit                       : Sanayi Tipi Vantilatör
Çalışma Voltajı       : 220 Volt
Pervane Çapı (cm) : 75
Metre Küp (m^3/h) : 11200
Gücü (watt)            : 170
Devir (R.P.M.)        : 1350

SULU VANTİLATÖR

Sanayi Tipi Vantilatör 65 cm 

Çeşit                       : Sanayi Tipi Vantilatör
Çalışma Voltajı       : 220 Volt
Pervane Çapı (cm) : 75
Metre Küp (m^3/h) : 9200
Gücü (watt)            : 170
Devir (R.P.M.)        : 1350

SULU VANTİLATÖR

Sanayi Tipi Vantilatör 50 cm 

Çeşit                       : Sanayi Tipi Vantilatör
Çalışma Voltajı       : 220 Volt
Pervane Çapı (cm) : 50
Metre Küp (m^3/h) : 7200
Gücü (watt)            : 170
Devir (R.P.M.)        : 1350

Sulu Vantilatör Çember Seçenekleri

Çember 32 cm

Paslanmaz Çelik, 3/8 diş çapı, 50 cm vantilatörler için. 4 Nozul çıkışlı.

Çember 40 cm

Paslanmaz Çelik, 3/8 diş çapı, 65 cm vantilatörler için. 4 Nozul çıkışlı.

Çember 50 cm

Paslanmaz Çelik, 3/8 diş çapı, 75 cm vantilatörler için. 5 Nozul çıkışlı.

Sulu Vantilatör Nozullar, Bağlantı Parçaları, Yüksek Basınçlı Pompalar

yüksek basınç nozul

Sulu Vantilatör Nozullar

Yüksek basınçlı buhar nozulları sulu vantilatör sistemi için. 303 kalite paslanmaz çelik, temizlenebilir, damlatma önleyici anti dirip, yüksek kalite damlamaya karşı yüksek hassasiyet yerli malı.

Bağlantı Parçaları ve Borular

Yüksek basınca dayanımlı bağlantı parçaları, 303 kalite paslanmaz çelik boru bağlantı noktaları sarı metal (prinç ) mamul çapları 5mm,9/6 mm, 1/4 mm çaplarında üretilmektedir. Borular ise yüksek basınca dayanımlı polyamid malzemeden siyah, beyaz, kırmızı, mavi renk seçenekleri.

yüksek basınç sisleme pompası

Pompalar

Sulu vantilatör sistemleri 50 cm, 65 cm, 75 cm, güçlü uzaktan kumandalı sanayi tipi vantilatör oldukça sessiz, kendinden salınımlı, ayarlanabilir 5 kademe hız, soğuk çekme tel kafes siyah toz boya, el değmeden yüksek kalitede seri üretim, duvar tipi ve ayaklı model seçenekleri yerli üretim.

Şebeke hattına bağlanan filtre sistemi suyu mikrop ve toz, topraktan arındırarak, yüksek basınçlı pompaya, düşük basınçla gelen su pompaya girerek 70 – 120 bar basınç arasında arttırır. Su, yüksek basınca dayanımlı borular ve bağlantı parçalardan, üzerinde nozullardan  fitinglerin eklendiği vantilatörlere pompalanarak girer. 70 – 120 bar basıncın özel olarak tasarlanmış nozulları sıkıştırmasıyla suyu buhar zerreciklerine parçalayarak püskürtür püskürtme sanayi tipi vantilatör üzerinde bulunan çemberden ya da mekanın etrafını çevreleyen nozullardan yapılır.  Borunun içindeki basınç 40 bara ulaştığında, nozüllerde bir damla önleme valfı açılır ve ince bir buhara su püskürtme işlemi başlar.

SULU VANTİLATÖR

Ücretsiz Keşif Fiyatlandırma İçin Bizi Arayın!

Sulu Vantilatör Sistem Örnekleri Fiyatları

Sulu Vantilatör Sistemi
50 m²’ye kadar soğutma
1 Adet 70 / 120 Bar yüksek basınçlı pompa.
1 Adet 65.cm Sanayi tipi vantilatör, veya 2 adet 50 cm sanayi tipi vantilatör 4 ring nozullu paslanmaz çelik çember.
Nozül 0,2 mm – 15 adet. ( Görsellik genelde ön cephe için)
1 Nozul tasşıyıcı – 15 adet.
Hat sonu için tıpa – 1 adet.
Boru 1/4 “- 30 m.
Manometre ile filtre – 1 adet.
Montaj kelepçeleri – 35 adet.

Toplam: 6.000 ₺

Sulu Vantilatör Sistemi
100 m²’ye kadar soğutma
1 Adet 70 / 120 Bar yüksek basınçlı pompa.
2 Adet 65.cm Sanayi tipi vantilatör, veya 4 adet 50 cm sanayi tipi vantilatör 4 ring nozullu paslanmaz çelik çember.
Nozül 0,2 mm – 25 adet. ( Görsellik genelde ön cephe için)
1 Nozul tasşıyıcı – 25 adet.
Hat sonu için tıpa – 1 adet.
Boru 1/4 “- 30 m.
Manometre ile filtre – 1 adet.
Montaj kelepçeleri – 55 adet.

Toplam: 8.000 ₺

Sulu Vantilatör Sistemi
150 m²’ye kadar serinletme
1 Adet 70 / 120 Bar yüksek basınçlı pompa.
3 Adet 65.cm Sanayi tipi vantilatör, veya 5 adet 50 cm sanayi tipi vantilatör 4 ring nozullu paslanmaz çelik çember.
Nozül 0,2 mm – 35 adet. ( Görsellik genelde ön cephe için)
1 Nozul tasşıyıcı – 35 adet.
Hat sonu için tıpa – 1 adet.
Boru 3/8 “- 75 m.
Manometre ile filtre – 1 adet.
Montaj kelepçeleri – ” 75 adet.

Toplam: 10.000 ₺

Sulu Vantilatör Sistemi
200 m²’ye kadar serinletme
1 Adet 70 / 120 Bar yüksek basınçlı pompa.
4 Adet 75.cm Sanayi tipi vantilatör, veya 8 adet 50 cm sanayi tipi vantilatör 4 ring nozullu paslanmaz çelik çember.
Nozül 0,2 mm – 35 adet. ( Görsellik genelde ön cephe için)
1 Nozul tasşıyıcı – 35 adet.
Hat sonu için tıpa – 1 adet.
Boru 3/8 “- 100 m.
Manometre ile filtre – 1 adet.
Montaj kelepçeleri – ” 100 adet.

Toplam: 12.000 ₺

Yukarıda ki sistemler örnektir, kurulum maliyetleri, ürün fiyatları için lütfen iletişime geçin 02126998724

Sulu Vantilatör Sistemleri Popüler Soruların Cevapları

soru: Yüksek basınçlı sistem ve düşük basınç arasındaki fark nedir?

cevap: 10-20 bar’lık alçak basınç sistemlerinin yüksek 70 / 120 bar ile aynı etkiye sahip olduğuna ikna olabilirsiniz. Bu doğru değil. Düşük basınçlı sistemler insanları ıslatır, ortamdaki mobilyalara zarar verir. Genelde bitkileri sulamada kullanılmaktadır, kesinlikle vantilatör ile kullanımı için uygun değildir.

sulu vantilatör sistemleri

soru: Sulu vantilatör kendiniz kurmak mümkün mü?

cevap: Evet elbette. Yüksek basınçlı pompa kurulumu tamamen monte edilmiş ve açılmaya hazır halde geliyor. Kurulum kablolarının parçalarını bağlamanız ve sulu vantilatör sistemi düzeninin nüanslarını anlamanız gerekmez. Sisleme sistemini kurmak için sayfada Avrupa misting sistemlerinin kurulumunda bir açıklama ve video bulacaksınız. Ayrıca, pompa kutusundaki talimatların bir kağıt versiyonu bulunmaktadır. Kurulum basittir ortalama 4 – 5 saat sürmektedir.

soru: Çin malı sistemler ile Avrupa Misting sistemlerinin arasındaki fark nedir?

cevap: Satıcıların, İtalya / Almanya ya da “İtalyan teknolojilerine göre” ürettiği Çin pompalarının pompalarının tüm teminatlarıyla, bu pompaların kullanım ömrü 2 ay civarındadır. Sulu vantilatör ekipmanı yüklü bir projede kullanmayı planlıyorsanız, o zaman daha az.
Bir arızadan sonra hoş olmayan bir sürpriz, bu tür pompalar için hiçbir yedek parça bulunmaması olacaktır. Çin sistemleriyle birlikte verilen naylon borular, dayanıklı PA11-12 poliamitten değil, düşük kaliteli plastikten yapılmıştır. Bu tür borular sonunda patlayarak ortamı veya cafeyi, restoranı su ile doldurur. Çin’den gelen bağlantı parçaları, zaman içinde boruyu tutmayı keser, hat kırılır. Çoğu Çin sistemi kendi boyutlarında bağlantı parçaları ve borular kullanır. Biz denedik, bizim ekipmanımız değişim için uygun değil. Bu nedenle, sızıntı yapan bağlantı parçasını veya boru bölümünü değiştirmeniz gerektiğinde, uzun süre aramanız gerekir.

soru: Memelerden mobilyaya ve ziyaretçilere su damlamaz mı?

cevap: Avrupa Misting sistemleri% 100 damlalardan korunmaktadır. İtalyan malı havk pompa mutlaka sistem boştayken hattaki aşırı basıncı gideren bir tahliye vanasıyla donatılmıştır. Ayrıca, yalnızca dahili bir anti-damla valfine sahip nozullar kullanırız. Bütün bunlar, pompa durması sırasında nozullardan su damlamaya karşı bir garantidir.

soru: Pompa çalışmıyorsa? Garanti nedir?

cevap: Tüm pompalar müşterilerimize teslim edilmeden önce test edilir. Oluşturulan basınç, manometre, zamanlayıcı kontrol edilir, basınç regülatörü. Bu, müşterinin% 100 verimli bir pompa almasını sağlar.
Ancak, pompanın içindeki bir şey çalışmazsa, yedek parça tarafımızdan karşılanıp 2 yıl boyunca bizim sorumluluğumuzda olacaktır. Kalifiye tamir gerektiren bir yedek parça arızalanırsa, en kısa zamanda ”2” yıl garanti kapsamında yeni pompayla değişim olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş