buharlı vantilatör

Buharlı Vantilatör

Buharlı vantilatör sıcak mevsimlerde konfor seviyesini yükseltmek, serinlemek amacı ile üretilen sanayi tipi profesyonel buharlı vantilatör kafeteryalar, bahçeler, teraslar, iş yerleri, açık alanlar, dış mekanlar, restoranlar ve klimanın yetersiz olduğu bir çok alanda kullanılır. Kullanılacağı alana göre farklı modellere ve özelliklere sahip olan buharlı vantilatör ürünleri bulunduğu alanda hava sirkülasyon sağlayarak ortam sıcaklığını 10 ile 15 derece arasında serinletir.Büyük mekanlarda sirkülasyon sağlayan buharlı vantilatörler farklı boy ve ölçülerde üretilmektedir. Buharlı vantilatör kablolu kumandası ile sağa sola dönüşleri durdurulabilir ve V üzerinde kademe anahtarları vardır, dönüş hızı 5 ayrı kademe olarak ayarlanabilir, Türkiye üretimi olan ve kalite belgelerine haiz ürünümüz verilen teknik verileri sağlamakta ve kaliteli ürün standart daim kılmaktadır. SV-50-65-70 pervane ölçüsünü ifade eder. SV 65 modeli 65 cm pervane çapıdır ve diğer ölçüleri teknik tablodan ulaşabilirsiniz

buharlı vantilatör

Buharlı Vantilatör Çalışma Şekli

Buharlı vantilatör şebeke hattına bağlanan ana sistemden suyu 3/8 çapındaki borular ile 100 bar basınçla vantilatörlerin üzerindeki nozullara hat çekilir. Yüksek basınçla nozullara gelen su parçalanarak 0.5 mikron çapında dışarıya çıkar. İşlem sonrasında püskürtülen su buharı ortam ısı derecesini maksimum 15 derece düşürmesini sağlar. Tek bir pompa ile minimum 4 maksimum 100 adet buharlı vantilatör çalıştırılabilir. Ayrıca kullanmış olduğunuz mevcut endüstriyel vantilatör var ise ana sisteme entegre edilerek buharlı vantilatör olarak kullanabilirsiniz. Faydaları; havayı 10 / 20 derece soğutur, alternatif sistemlerine kıyasla daha etkili ve hızlı soğutur uygun fiyatlıdır, doğal soğutma, kesinlikle ıslatma ve damlatma yapmaz yüksek basınçlı, uygulama alanında sinek sivri sinek gibi haşereleri uzak tutar, tozu poleni bastırır.

Cafe Serinletme Sistemleri Su Buharı Püskürtmeli Soğutma Sistemleri
buharli vantilatör

Buharlı Vantilatör Modelleri

Buharlı vantilatör çalışma prensipleri aynı çalışma şekillerine bağlı olarak farklı ve teknik özellik ve modellere sahiptir, Sv 50, Sv 65, Sv 70, cm çaplarında nemlendirme gücü ve üfleme gücüne sahip ayaklı yada duvara monte model seçenekleri mevcuttur. SV-50-65-70 pervane ölçüsünü ifade eder. SV 65 modeli 65 cm pervane çapıdır, saate 12200 m3/h üfleme gücüne sahiptir, kullanım alanlarının değişkenliği göz önünde bulunarak verimi yüksek olacak modeli ve çapı seçebilirsiniz, buharlı vantilatörlerin diğer ölçüleri teknik tablodan ulaşabilirsiniz Farklı ortamlar göz önünde bulundurarak tasarlanan buharlı vantilatör hız ayarlarını ve 90 derece döner başlığını uzaktan kumanda üzerinden kontrol ederek kullanım kolaylığı sağlar. Buharlı vantilatör pervaneleri alüminyum alışımdan oluşması sesiz çalışmasına olanak sunar. Motor kısmı ise bakır sargı ile donatılmış dış mekanda oluşabilecek kötü hava şartlarına karşı dayanıklılık testinden geçirilmiştir.

Buharlı Vantilatör Kullanılan Parçaların Özellikleri

Buharlı vantilatör çalışma şeklinde bahsetmiş olduğumuz parçaların her biri sistem performansını en üst seviyeye çıkarmak için tasarlanmıştır, ana sistemi şebeke hattına bağlamadan önce mekanik filtre kullanılır bu filtre ise suyu kireç ve mikroptan arıtarak sistemin hijyenik ve uzun ömürlü çalışmasına yardımcı olur. Ana sistem su 100 bar basınca çıkararak nozullara gönderdiği için kullanılan boru yüksek basınca dayanıklı olması gerekir, polyamid malzemeden üretilen borularımız 250 bar basınca dayanıklıdır. Hattı ayırmak için kullanılan malzemeler ve nozul püskürtücü 303 paslanmaz çelik malzeme üretilmiştir.

 Uygulama Yaptığımız Alanlar

Cafe serinletme sistemleri, restoranlar, bahçeler, oteller, açık alan serinletme, buharlı soğutma sistemleri, fabrikalar, teraslar, dış mekanlar, miting alanları, konserler, açık hava etkinlikleri, festivaller, kır düğünleri, mağazalar, plajlar vs. aklınızdaki uygulama alanları için bizi arayabilirsiniz.

KEŞİF

Müşterilerimizin ihtiyaçları; açık alan serinletme, endüstriyel soğutma, nemlendirme veya sis efekti olarak değişiklik gösterebilmektedir.

BAYİİ YÖNLENDİRME

Farklı coğrafi bölgelerde hizmet kalitemizi arttırmak amacıyla distiribütorlük ve temsilcilikler verilmektedir

PROJELENDİRME

mal ettiğimiz ürünler ve taahhüt grubuna giren işler, makine mühendislerimiz tarafından bilgisayar destekli yazılımlar kullanılarak titizlikle projelendirilmektedir.

TEKNİK DESTEK

Yetkili servis başvuruları için, servis adaylarının direk olarak firmamızla temasa geçmeleri gerekmektedir.

TEKLİF

Yaptığımız keşif/proje çalışmaları sonucu vereceğimiz ürün ve hizmetler yazılı teklif usulüyle müşterilerimize sunularak hizmetin içeriği şeffaf ve net bir hale getirilir.

EĞİTİM

Avrupa Misting bütün eğitim hizmetlerini herhangi bir ücret talep etmeksizin gerçekleştirir.

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • Anonim
    Aralık 29, 2020 , 4:43 am

Yoruma kapalı.