Mantarhane Nemlendirme Sistemleri

Mantarlar karanlık ve nemli ortamlarda yetişir. Mantar yetiştirmek için odanın nem seviyesi,% 95 rH’ olması gerekmektedir. Amaç odalarındaki optimum nem seviyesini Mantarhane nemlendirme sistemleri ile oluşturarak sağlıklı verimli üretim yapmanızı sağlarız.

Mantarhane Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Özellikle Şebeke hattına bağlanan pompa suyu 70/120 bar basınç aralığı ile nemlendirme nozullarına sis halinde püskürtür. Ancak püskürtme sonrasında odadaki nem seviyesini sağlar. Aynı zamanda nem kontrol ünitesi nemlendirme cihazını odanın nem seviyesine göre kontrol eder. Bununla birlikte dilediğiniz nem oranını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca mantarhanede kullanılan Co2, havalandırma, aydınlatma gibi üniteler otomasyon panosunda toplanarak kullanım kolaylığı sağlar.

Faydaları

  • Yüksek basınç flaşh buharlaşma tekniği ile nemlendirme 3-5 mikron zerecik boyutlarında püskürtme yapar.
  • Nem püskürten nozullar 303 yada 316 paslan maz çelik içerisinde antidirip (çek valf) sistemi ile damlama yapmaması için özel olarak tasarımdır. Ayrıca nemlendirme cihazımız ortam için ideal olması gereken nem değerini kontrol paneline yazılarak otomatik olarak sağlar.
  • Suyu pulvarize eden nemlendirme sisteminin pompası 70/120 bar basınç aralığı ile çalışmakta en kaliteli su buharı ortama püskürtmektedir. Ayrıca sistem dur, kalk periyodunda sistem içerisindeki basınçlı suyu tahliye etmesi için elektrikli selonoid valf ile desteklenmiştir.
  • Sisteme aktarılan su ters osmoz sistemi ile arıtılarak ortama püskürtülen su zerreciklerini sterilize eder. En zorlu sanayi ortamında en yüksek performansı 7/24 hiç durmadan uzun süre çalışır.

Yüksek Basınçlı Mantarhane Nemlendirme

Çünkü yetiştirme için odanın ihtiyacı olan %85 ile %95 oranındaki nem ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılmaldır. Böylelikle mantarlar gelişirken ciddi bir su kaybı yaşarlar ve bu ihtiyaç misting nemlendirme sayesinde yetişir. İlk olarak mantarın kuruması engel lenir. Üstelik nemlendirme, ilaçlama ve dezenfeksiyon uygulamaları da bu sistemle yapıla bilir. Bu kadar özelliği bir arada bulundurması nedeniyle oldukça tasarruflu bir sistemdir.

Profesyonel Mantar Üretimi

Mantar odalarında mantarların üzerine çöken herhangi bir damlacık kahverengi lekelere neden olacağından hasarlı  olarak gözükecektir. Ancak nemlendirme sisteminin damlatma yapmadan nem kontrolü sağlayabilmesi önemlidir. Son olarak piyasada olan düşük basınçlı nemlendirme cihazları, mantarlar için gerekli olan nemlendirmeyi sağlayamadıkları için verimsiz üretim yapmanıza neden olur.

Mantar Odası Nemlendirme Ürünlerimiz ve Özellikleri

Yüksek Basınçlı Pompa (annovi)

3 Seramik pistonlu İtalyan annovi rememberi marka, paslan maz çelik gövde tasarım,  70 /120 bar çalışma aralığı, dahili zaman ayarlayıcı. Entegre nem sensörlü  kontrol otomatik boşaltma. Selonoid valf. Üstelik Su kesintilerine karşı koruma, Yüksek elektrik akımına karşı koruma. Su bağlantı noktaları sarı metal (prinç) / Uzun ömürlü, İtalyan Malı  Yerli Üretim. İncelemek için tıklayın.

Mantarhane Nemlendirme Otomasyon Panosu

Mantarhane otomasyon sistemi ile mevcutta bulunan mantar odanızı otomatik olarak iklimlendirme kontrolünü sağlamaktadır. Ayrıca aynı anda sistemde ölçüm bu ölçümlere göre kontrol edilen nemlendirme cihazı – klima – havalandırma fanı – CO2 – Sıcaklık – aydınlatma gibi cihazlar. Böylelikle sensörler’den gelen bilgilere göre ayarlanarak otomatik olarak çalıştırılmaktadır. Odada co2 değeri yüksek ise fan çalışır. Karbon monoksit gazını hafifletmek için fanları açarak karbon monoksit gazını tahliye eder.

Kolaylık Sağlar

Aynı zamanda odada nem değeri düşük ise nemlendirme sistemini aktif ederek odanın nemlendirmesini yapar. Sonuçta nemlendirme yapılırken havalandırma devrede ise fan çalışmasını keser yapılan nemlendirmenin verimini artırır. Üstelik bu durum panodan neme bağımlı yada nem bağımsız olarak değiştirilebilmektedir. Ortamda bulunan sıcaklık değerine göre klima aktif/pasif edilmektedir. Ancak sistemde bir adet pano bir adet sensör grubu mevcuttur. Pano üzerindeki 7 inc dokunmatik ekran panel olup ayarını veya okunan değeri  panel yardımı  kontrol yapar. Sonuç olarak otomasyon panomuzda 4 odaya kadar otomasyon yapılabilmektedir.

Mantarhane Nem ve Isı Sensörü

HD01-AN Göstergeli NTC nem ve sıcaklık sensörü. Sensörün üzerine mantar odasında ki nem değer seviyei (max. min. değer) yazılır. Örneğin %80 alt değer %95 Üste değer odadaki nem %80 altına düştüğünde cihaz pompaya komut verir nemlendirmeyi başlatır.  %95 nem oranına geldiğinde ise nemlendirmeyi durdurur. Mantar odasında ki nem ve sıcaklık değerini cihaz üzerinde görüntüleye bilir, oda istenilen nem değerini ayarlaya bilirsiniz. Yerli Üretim

Nemlendirme Nozul 

mantarhane nemlendirme nozulu

303 Kalite paslan maz çelik, Temizlene bilir. Damlatmaya karşı yüksek hassasiyet. çek valf  (anti drip) Özel Üretim m5 / 10 24. Diş çapı, 0.10 mm (3 mikron ) Dk.0.33 ml/h tüketim – 0.15 mm (5 mikron) Dk. 0,50 ml/h tüketim.  – 0.20 mm (7 mikron) 0.75 ml/h tüketim.  – 0.30 mm (8 mikron ) – 0.40 mm ( 10 mikron ) – 0.50 (12 mikron ) mm delik çapları. Yerli Üretim.

Hat Bağlantı Ekipmanları

mantar odası nemlendirme bağlantıları

‘Tee’ Lee’ Boru Birleştirici ‘ Dönüştürücüler ‘ Hat sonlu taşıyıcı. ‘ Nozul Taşıyıcı ‘ – 303 kalite paslanmaz çelik. Boru bağlantı noktaları sarı metal yüksek basınca dayanımlı hızlı bağlantı. 3/8- 1/4 – 5 mm çaplarda nikel kaplı prinç. Yerli Üretim

Filtre
mantarhane yüksek basınç pompanın su filtre

5 / 10 / 15 mikron katmanlı iç filtre. Mono metre ( basınç göstergesi ) 12 Bar dayanımlı, Sert plastik malzeme. Temizlenebilir, Tekli, çiftli, üçlü grup 10 inch. Yerli Üretim.

Mantarhane Nemlendirme Kurulum ve Fiyatlandırma

mantar odası nemlendirme sistemleri

Fiyatlandırma için nemlendirme yapılacak olan alana ön keşif yaparız. Sonrasında oda için en ideal sistem belirlenerek projelendirilir. Ancak Nemlendirme sistemi mekana özel entegre edildiği için kullanılacak olan tüm ürünler hesaplanarak fiyat oluşturulur.

Mantarhane Nemlendirme Sistemleri Fiyatları

Hizmet içeriği ve kullanılan parçalar tek tek kalem alınarak yapılacak olduğumuz hizmetimiz müşterilerimize teklif usulü sunarız. Çünkü hizmetlerimiz net ve şeffaf hale getirilir, mantarhane nemlendirme sistemleri fiyat müşterimiz ile paylaşarak kurulumu sağlanır.

  • 1′ Kalite yerli üretim Mantarhane Nemlendirme Sistemlerimiz müşterilerimizin öneri dilekleri neticesinde geliştirdik. Üstelik damlamayı önlemek için özel üretilmiş damlamaya karşı yüksek hassasiyetli çek valfli nozullar. Odada ki nem seviyesi tamamlandığında sistem hattında ki basınçlı suyu tahliye eden yüksek basınçlı pompalar otomatik boşaltma fix olarak bulunmaktadır. Sonuç olarak kalite üretim yapmanıza yardımcı olduk.

Ekonomik

Sistemlerimiz Diğer Sistemlere Kıyasla Oldukça Ekonomiktir

Düşük Bakım

Minimum Bakım, Uzun Yıllar Sorunsuz Kullanabilirsiniz.

Islatmaz

Damlatmaya Karşı Yüksek Hassasiyet Flaş Buharlaşma.

Garanti

Ürünlerimiz Avrupa Misting Güvencesi ile 2′ Yıl Garantili.

Bazı Uygulama Videolarımız

Uygulama Yaptığımız Diğer Alanlar.

Cafe Serinletme Sistemleri. Açık Alan Serinletme Sistemleri, Araç dezenfeksiyon Sistemleri, Buharlı Vantilatör, Açık Alan Isıtma Sistemleri, Isıtmalı Masa. Toz Bastırma Sistemleri Bağlantıların üzerine tıklayarak inceleyebilirsiniz.