Nemlendirme Sistemleri

Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Nemlendirme sistemleri özellikle kapalı mekanlarda ihtiyaç duyulan nem oranını seviye tutmak için kullanılmaktadır. Üstelik statik elektrik oluşumunu önlemek, malzeme özelliklerini nem seviyesini korumak. Veya ortamda bulunan kişiler rahat ve sağlıklı bir ortam sağlamak için belirli bir nem seviyesinin korunması gerekir. Endüstriyel nemlendirme sistemleri kullanılmaktadır. 

Nemlendirme Sistemleri Kullanım Amaçları

Nemlendirme cihazlarımız ayrıca statik sorunlar paketleme, baskı, kağıt, plastik, tekstil, elektronik, otomotiv imalatı ve ilaç gibi sektörlerde yaygındır. Hatta sürtünme, nem%45 bağılnemin (RH) altında olduğunda statik birikim kıvılcım oluşturur. Bağıl nem %45 veya %55 arasında, düşük seviyelerde statik biriktirir. Nem %55’in statik elektriğin birikmemesini sağlar. Özellikle oluşan yangın önlemek için tesislerde %45-55 bağıl nem aralığında olmasını tavsiye ederiz.

Sistem Özellikleri

 • 3µ – 5µ Mikron zerrecik boyutlarına püskürtme yapar, üstelik flaş buharlaşma tekniği uygulandığı için buharlaşarak kaybolur.
 • Nemlendirme cihazımız ortam için ideal olması gereken nem değerini kontrol paneline yazılarak otomatik olarak sağlar.
 • Suyu pulvarize eden nemlendirme sisteminin pompası 70/120 bar basınç aralığı ile çalışmaktadır. En kaliteli su buharı ortama püskürtmektedir. Ayrıca dur, kalk periyodunda sistem içerisindeki basınçlı suyu tahliye etmesi için elektrikli selonoid valf desteklenmiştir.
 • Nem püskürten nozul 303 yada 316 çelik antidirip (çek valf) sistemi ile damlama yapmaması için tasarımdır.
 • Sisteme aktarılan su ters oz moz sistemi ile arıtılarak ortama püskürtülen su zerreciklerini sterilize eder.
 • Üstelik en zorlu sanayi ortamında en yüksek performansı 7/24 hiç durmadan uzun süre çalışır.

Projelendirme Fiyatlandırma

Uzman personelimiz tarafından uygulama alanına yapacağımız ön keşif sonrasında mekan için en ideal sistem belirlenerek projelendirilir. Nemlendirme sistemi mekana özel entegre edildiği için kullanılacak olan tüm ürünler hesaplanarak fiyat oluşturulur.

Nemlendirme Sistemleri Fiyatları

Hizmet içeriği ve kullanılan parçalar tek tek kalem alınarak yapılacak olduğumuz hizmetimiz müşterilerimize teklif usulü sunarız hizmetimiz net ve şeffaf hale getirilir, nemlendirme sistemleri fiyat müşterimiz ile paylaşarak hızlı şekilde kurulumu sağlanır.

Nemlendirme Cihazı

 • Otomatik indüksiyon, otomatik nem kontrolü. Dayanıklı paslanmaz çelik malzeme. 7/24 zaman ayarlı çalışma.
 • Sis çıkışı pvc boru veya metal olabilir. Çeşme su girişi, su taşma koruması ve susuz çalışma koruması.
 • Tekerlekli seyyar istenilen yere kolayca götürme.
 • Küçük sis (çap <5um) 5 mikron ve yüksek nemlendirme verimlilik, çeşitli sektörlerde yaygın olarak hava dezenfeksiyonu olarak
 • Avrupa Misting Güvencesi İle 1′ Yıl Garanti Kapsamındadır.

Ekonomik

Sistemlerimiz Diğer Sistemlere Kıyasla Oldukça Ekonomiktir.

Düşük Bakım

Minimum Bakım, Uzun Yıllar Sorunsuz Kullanabilirsiniz.

Islatmaz

Damlatmaya Karşı Yüksek Hassasiyet Flaş Buharlaşma.

Garanti

Ürünlerimiz Avrupa Misting Güvencesi ile 2′ Yıl Garantili.

Diğer hizmetlerimiz için hızlı bağlantılar: Açık alan ısıtma sistemleri. Açık alan soğutma sistemleri. Cafe Isıtma Sistemleri. Araç dezenfeksiyon sistemleri. Isıtmalı Masa. Buharlı Vantilatör. Sulu Vantilatör. Sanayi tipi vantilatör. Sisleme Nozul. Yüksek basınçlı Sisleme pompaları