Nemlendirme Sistemleri

 Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Nemlendirme sistemleri kapalı mekanlarda ihtiyaç duyulan nem oranını seviye tutmak, statik elektrik oluşumunu önlemek, malzeme özelliklerini nem seviyesini korumak ve ortamda bulunanlar için rahat ve sağlıklı bir ortam sağlamak için belirli bir nem seviyesinin korunması gerektiğinde endüstriyel nemlendirme sistemleri kullanılır. 

Nemlendirme Sistemleri Kullanım Amaçları;

Nemlendirme sistemleri statik sorunlar paketleme, baskı, kağıt, plastik, tekstil, elektronik, otomotiv imalatı ve ilaç gibi sektörlerde yaygındır. Sürtünme, nem% 45 bağıl nemin (RH) altında olduğunda statik birikim ve kıvılcım oluşturabilir . % 45 ile% 55 Bağıl Nem arasında, düşük seviyelerde statik birikir,% 55’in üzerindeki nem ise statik elektriğin asla birikmemesini sağlar. Endüstri tesislerinde oluşabilecek yangınları önüne geçebilmek için tesislerde %45-55 bağıl nem aralığında olmasını önermekteyiz.

Sistem Özellikleri

 • 3µ – 5µ Mikron zerrecik boyutlarına püskürtme yapar, flaş buharlaşma tekniği uygulandığı için buharlaşarak kaybolur.
 • Nemlendirme cihazımız ortam için ideal olması gereken nem değerini kontrol paneline yazılarak otomatik olarak sağlar.
 • Suyu pulvarize eden nemlendirme sisteminin pompası 70/120 bar basınç aralığı ile çalışmakta en kaliteli su buharı ortama püskürtmektedir, ayrıca sistem dur, kalk periyodunda sistem içerisindeki basınçlı suyu tahliye etmesi için elektrikli selonoid valf ile desteklenmiştir.
 • Nem püskürten nozullar 303 yada 316 paslanmaz çelik içerisinde antidirip (çek valf) sistemi ile damlama yapmaması için özel olarak tasarlanmıştır.
 • Sisteme aktarılan su ters oz moz sistemi ile arıtılarak ortama püskürtülen su zerreciklerini strilize eder.
 • Sisteme aktarılan su ters oz moz sistemi ile arıtılarak ortama püskürtülen su zerreciklerini strilize eder.
 • En zorlu sanayi ortamında en yüksek performansı 7/24 hiç durmadan uzun süre çalışır.

Nemlendirme Sistemleri Fiyatları ve Kurulum

nemlendirme sistemleri

Nemlendirme sistemleri uzman personelimiz tarafından uygulama alanına yapacağımız ön keşif sonrasında mekan için en ideal sistem belirlenerek projelendirilir. Nemlendirme sistemi mekana özel entegre edildiği için kullanılacak olan tüm ürünler hesaplanarak fiyat oluşturulur.

Nemlendirme Sistemleri Fiyatları

Hizmet içeriği ve kullanılan parçalar tek tek kalem alınarak yapılacak olduğumuz hizmetimiz müşterilerimize teklif usulü sunarız hizmetimiz net ve şeffaf hale getirilir, nemlendirme sistemleri fiyat müşterimiz ile paylaşarak hızlı şekilde kurulumu sağlanır.

Ultrasonik Nemlendirme Sistemleri

 • Otomatik indüksiyon, otomatik nem kontrolü. Dayanıklı paslanmaz çelik malzeme. 7/24 zaman ayarlı çalışma. 
 • Sis çıkışı pvc boru veya metal olabilir. Çeşme su girişi, su taşma koruması ve susuz çalışma koruması.
 •  Tekerlekli seyyar istenilen yere kolayca götürme.
 • Küçük sis (çap <5um) 5 mikron ve yüksek nemlendirme verimlilik, çeşitli sektörlerde yaygın olarak hava dezenfeksiyonu olarak
 • Avrupa Misting Güvencesi İle 1′ Yıl Garanti Kapsamındadır.
ULTRASONİK NEMLENDİRME SİSTEMLERİ NEMLENDİRME SİSTEMİ

Ekonomik

Sistemlerimiz Diğer Sistemlere Kıyasla Oldukça Ekonomiktir.

Düşük Bakım

Minimum Bakım, Uzun Yıllar Sorunsuz Kullanabilirsiniz.

Islatmaz

Damlatmaya Karşı Yüksek Hassasiyet Flaş Buharlaşma.

Garanti

Ürünlerimiz Avrupa Misting Güvencesi ile 2′ Yıl Garantili.

Nemlendirme Sistemleri Uygulamalarımız İçin Bağlantılara Tıklayın

Sera Nemlendirme Sistemleri

sera nemlendirme sistemleri
sera nemlendirme sistemleri

Sera Nemlendirme sistemleri, her büyüklükteki seralarda doğru iklim koşullarının sağlanıp yetiştirilen bitkilerin hızlı ve sağlıklı büyümesinde çok büyük avantajlarla kullanılmaktadır.

Sera nemlendirme sistemleri (veya Sis sistemleri) seranın iklim kontrolünde önemli bir rol oynar. Zorunlu veya doğal havalandırma koşullarında, doğru ortam sıcaklığı ve nem koşullarını korumak için çok büyük avantajlarla kullanılırlar. Yaz aylarında adyabatik soğutma prensibinin neden olduğu mikro damlacıkların hızlı buharlaşması serayı soğutur ve aynı zamanda düşük bağıl nem durumunda ortamı nemlendirir. Kış aylarında sistem, ısıtma sistemlerinin neden olduğu bitkilerin susuz kalmasını önleyerek doğru nem değerlerini korur. Sistemlerimiz tarafından üretilen çevresel koşullar, en hassas bitkiler için uygundur (örn. Çoğaltma ve çimlenme,

Yüksek Basınç Nemlendirme 

Sistemleri 1000 PSI (70 Bar) basınçta çalışır ve 5-10 mikron çapında mikro damlacıklar üretmek üzere tasarlanmıştır, öyle küçük ki, havada bir “sis” etkisi oluşturmaya yetecek kadar uzun süre asılı kalırlar.

Genellikle tüm yetiştiricilerde yüksek sıcaklık ve düşük nem sorunu vardır. Seradaki bağıl nem% 30’un altına düştüğünde ciddi sorunlar ortaya çıkar. Bitkiler acı çekecek ve genellikle büyüme sürecini yavaşlatacak veya engelleyecektir. Aslında, kurak bölgelerde bulunan birkaç sera, sıcaklığın kabul edilebilir seviyelere düşmesini beklerken yaz aylarında kapanır.

DÜŞÜK MALİYETLİ SİSTEMLER

Sisleme nozulu önemli bir yönü, nem kontrolü için diğer alternatiflerle karşılaştırıldığında yüksek oranda içerilen maliyetlerdir. Sistemler, önceden monte edilmiş veya basit hızlı bağlantı çözümleri ile çeşitli çözümlerde tedarik edildiğinden, enerji maliyetleri düşüktür ve kurulumlar hızlı ve kolaydır. Sistemlerimiz, çok düşük işletme maliyetleriyle ve minimum bakımla çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Sera Nemlendirme Avantaji

Seranın genel üretkenliğinde artış
Büyüme sürecinin hızlanması
Sabit nem seviyelerini korumak
Sulama için su tüketiminin azaltılması
Sera içinde üreme bitkileri tedariğinin oluşturulması
Kimyasalların homojen dağılımı (gübre, böcek ilaçları)
Nem talebinin azaltılması
Her mevsim için uygun mikro iklim
Daha az gölgeleme ihtiyacı

Şarap Mahzenlerinin Nemlendirilmesi Sistemleri

şarap mahseni nemlendirme sistemleri
şarap mahseni nemlendirme sistemleri

Düşük bir nem seviyesi, şarabın doğal buharlaşmasına ve sonuç olarak kalite ve para kaybına neden olan ana faktördür, Nem seviyesi düşük olan şarap mahsenlerinde fıçılarda azalma olacaktır.
Üstelik variller, aynı zamanda kalite ve verimliliklerinden düşüş olup dış eksenlerin yapısının dehidrasyonuna maruz kalır.

% 80 ile% 85 arasındaki bir nem seviyesi, “şarap kaybını” önemli ölçüde azaltmanıza olanak tanır .

AZALTILMIŞ BUHARLAŞMA

Nemlendirme sistemlerimiz mahzen içindeki nemi düzenleyerek ve sıcaklığını koruyarak tüm bu sorunları doğal ve ekonomik bir şekilde çözer. Nozullardan püskürtülen su, 5-10 mikrondan küçük çapta çok ince damlacıklar üretebilen, nesneleri ıslatmadan veya alttaki yüzeylerde çökelmeden hemen hava tarafından emilen patentli özel nozullar tarafından atomize edilir.

Sonuçlar oldukça başarılıdır. Variller daha uzun süre verimli tutulur, ahşabın kalitesini korur, mükemmel üretime izin verir ve ürünün doğal buharlaşmasını önler. Sistem yatırımının birkaç ayda kendini amorti etmesi için maliyet tasarrufu sağlarlar.

OTOMATİK NEM KONTROLÜ
Termostatlar, higrostatlar ve zamanlayıcılar gibi özel donanımlar sayesinde dış iklim koşullarından bağımsız olarak gün boyunca istenilen ortam koşullarının otomatik olarak sağlanması mümkündür.

AVANTAJLARI

Mahzenin genel üretkenliğini artırır
Sabit nem seviyeleri korunur
Varillerin kuruması ortadan kalkar
Şarabın doğal buharlaşmasını önleyin
Tamamlamak için işçilik maliyetlerini azaltır
İdeal sıcaklığı korumaya yardımcı olur
Diğer yöntemlere göre ucuzdur

Soğuk Hava Deposu Nemlendirme Sistemleri

Soğuk hava deposu nemlendirme sistemleri
Soğuk hava deposu nemlendirme sistemleri

Nemlendirme sistemimiz, soğuk odalarda ve soğutulmuş depolarda nem seviyesini optimum değerlere yeniden kurar, dehidrasyon sürecini engeller, gıdanın tazeliğini daha uzun süre korur

Nemlendirme sistemimiz periyodik olarak ultra hafif bir su sisi yayar. Ufacık boyutları nedeniyle, bu küçük su damlacıkları ıslanmadan buharlaşır, ortam havasındaki nem ve serinliği muhafaza eder , dehidrasyonu azaltır ve ürün ağırlığını ve durumunu korur.

MEYVE VE SEBZE NEMLENDİRME

Meyve ve sebzeler büyük ölçüde sudan oluşur. Tazelik kaybı, temel olarak ürünün hızlı bir şekilde susuz kalmasına ve ayrıca suyun buharlaşmasına bağlıdır. Su, sebzelerin içerdiği değerler ile çevresindeki hava arasındaki fark nedeniyle buharlaşır. Bir nemlendirme sistemi sayesinde havadaki nem seviyesi optimum değerlerini yeniden oluşturarak dehidrasyon sürecini engeller.

BALIK ÜRÜNLERİ
Balık ürünleri de% 70’in üzerinde ölçüsünde sudan oluştuğu için susuzluk yoluyla tazelik kaybına uğrar.

ET
Et dehidrasyona maruz kalır: nemlendirme sistemlerimiz onları korumak veya tazeliğine devam etmek için uygun nem seviyesini doğal olarak sağlar.

kilo kaybı: -% 95 daha uzun tazelik azaltılmış dehidrasyon kilo kaybı: -% 95

FAYDALARI

Dehidrasyon ÖNLER.
Ürünün kilo kaybında azalma
Daha uzun tazelik
Kokuların yayılmasını kontrol eder

Tekstil İp Endüstrisi Nemlendirme Sistemleri

Tekstil ip nemlendirme sistemleriİplikler dokudaki dönüşüme kadar kendi nemlerini ve çevreleyen havada bulunanları dengelemelidir. Havadaki nem eksikliği hoş olmayan bir şekilde fark edilir. Klimasız fabrikalar veya farklı bir nemlendirme sistemi olan fabrikalar , kırılma ve yüksek statik elektrik seviyeleri nedeniyle nakış, dokuma ve eğirme ipliklerinde sık sık üretim zorluklarıyla karşılaşmaktadır .

NEMİN ÖNEMİ

Amerikan Tekstil Teknolojisi Enstitüsü, yünün, depolama ve işleme sırasında bağıl nemi% 60’tan% 70’e çıkararak, elastikiyetinde% 15’lik bir artış gösterdiğini ve bu da işlem sırasında kırılmayı önemli ölçüde azalttığını buldu. Bir sisleme sistemi ile nem seviyelerinin ayarlanması, tüm doğal elyafların gerilme mukavemetini arttırır, statik elektriği ortadan kaldırarak ipliklerin ve elyafların işlenebilirliğini iyileştirir, askıda kalan kalıntıları kontrol eder ve çalışma alanlarının konforunu artırır.

Su, aşağıdaki yüzeyleri ve nesneleri ıslatmadan hava tarafından hemen emilen 10 mikrondan küçük çok ince damlacıklar oluşturabilen özel patentli nozullar tarafından basınç altında püskürtülür. Sonuçlar önemli: düşük kurulum ve çalıştırma maliyeti, hemen etkili.

NEMLİLİK VE İPLİK ÖZELLİKLERİ

Su, iplik ağırlığının önemli bir parçasıdır. Kuru pamuk ağırlığının yaklaşık% 7’si su ile yapılır, Naylon gibi kuru sentetik bir iplikte% 2-3’tür. Yünün özgül ağırlığı% 18’e kadar su ile yapılır.

STATİK ELEKTRİK

Tekstil endüstrisinde, bağıl nemin ve dolayısıyla tekstil elyafının nemin geri kazanılmasının (içeriği) statik elektriğin azaltılmasında çok önemli bir rol oynadığı iyi bilinmektedir. Hemen hemen tüm tekstil elyafları tamamen kuruduğunda çok yüksek elektrik dirençlerine sahiptir. Bununla birlikte, bağıl nem arttıkça, lifler nemi emer ve bunun sonucunda elektrostatik yük oluşumunun azalmasıyla elektrik direnci düşer.

TOZ KONTROLÜ
Su, iplik ağırlığının önemli bir parçasıdır. Kuru pamuk ağırlığının yaklaşık% 7’si su ile yapılır, Naylon gibi kuru sentetik bir iplikte% 2-3’tür. Yünün özgül ağırlığı% 18’e kadar su ile yapılır.

ETKİLİ ÇÖZÜM:

Kuru burun ve gözler, yanma, ağrı
Enfeksiyon tehlikesi, kuru burun delikleri çok hassastır
Hafif dehidrasyondan sonra baş ağrısı yaratır
Çözücülerin, boyaların ve yapıştırıcıların buharlaşmasını ve süspansiyonunu artırır
Yüksek konsantrasyonda havada asılı toz
Statik elektrik
Tekrarlanan arızalar için sık arızalanmalar.

Kağıt ve Baskı Endüstrisi Nemlendirme Sistemleri

kağıt dijital baskı nemlendirme sistemleri
kagıt dijital baskı nemlendirme sistemleri

Kağıt üretimi depolamada, çevre kontrolünden yararlanır.

Kağıt bazlı ürünler hızla nem kazanır ve kaybeder: bu nedenle, mükemmel sabit kalitede bir son ürün elde etmek için uygun şekilde stabilize edilmiş bir nem seviyesi çok önemlidir. Tüm yazdırma işlemi için uygun bir nem seviyesi çok önemlidir. Kağıt, karton ve diğer selüloz bazlı ürünlere gelince, en iyi iklim 20-21 ° C ve% 50’den% 55’e değişen bağıl nemdir.

KIŞ AYLARINDA NEMLENDİRME
Makinelerin kendilerinin ürettiği ısıtma ve ısı, özellikle kış aylarında ortamdaki kritik nem seviyelerine ve dolayısıyla üretim sürecinde ciddi komplikasyonlara neden olur.

FAYDALARI

Artan çıktı hızı
Statik elektriğin giderilmesi
Hurdaların ve aksama süresinin en aza indirilmesi
Kıvrılma ve deformasyonlarda azalma
Kaliteli katlama mekanik işleminde iyileştirme
Esneklik ve boyutsal kararlılıkta iyileştirme
Daha iyi mürekkep transferi
Toz azaltma

Ahşap İşleme Sanayi Tip Nemlendirme Sistemleri

ahşap nemlendirme sistemleri
ahşap nemlendirrme sistemleri

Ahşap, bağıl neme bağlı olarak suyu emen veya serbest bırakan higroskopik bir malzemedir. Yüksek bağıl nem koşullarında ahşap, aynı düzeyde ortam havasını elde edene kadar nemi emer. Yılın 2 / 3’ünde bağıl nem üretim ve vernikleme işlemleri için yetersizdir.

AHŞAP ELYAFLARI NEM SEVİYELERİ

Sisleme sistemleri, ağaç lifleri içindeki uygun nem içeriğini korur ve ağaç işlemeyle ilgili kalite sorunlarının çoğunu verimli bir şekilde azaltır, büzülme, şişme, deformasyonlar, yarıklar ve çatlakları önler. Bu durumlara farklı nem değerleri, vernik difüzyon sorunları, statik elektrik ve toz neden olur.

% 50-55 Bağıl Nem ölçüsünde bir bağıl nem çok önemlidir:

FAYDALARI

Ahşabın boyutları sabit kalır
Üretim süreci daha verimli
İşlem hızında artış
Takım ömründe artış
Daha kısa üretim durur
Toz azaltma

Süpermarket Sebze Meyve ve Balık Reyonlarını Nemlendirme Sistemleri

Sebze meyve reyonları nemlendirme sistemleri
Sebze meyve reyonları nemlendirme

Nemlendirme sistemimiz, nem seviyesini yeniden optimum değerlere getirir, dehidrasyon sürecini engeller, gıdanın tazeliğini daha uzun süre korur

Nemlendirme sistemimiz periyodik olarak doğrudan ürün üzerine, genellikle her 10-15 dakikada 1 ila 5 saniye süreyle ultra hafif bir su sisi yayar. Ufacık boyutları nedeniyle, bu küçük su damlacıkları ıslanmadan buharlaşır, ortam havasındaki nem ve serinliği muhafaza eder , dehidrasyonu azaltır ve ürün ağırlığını ve durumunu korur.

kilo kaybı: -% 95 daha uzun tazelik azaltılmış dehidrasyon kilo kaybı: -% 95

MEYVE VE SEBZELER

Meyve ve sebzeler büyük ölçüde sudan oluşur. Tazelik kaybı, esas olarak ürünün hızlı bir şekilde dehidrasyonundan ve ayrıca suyun buharlaşmasından kaynaklanmaktadır. Su, sebzelerin içerdiği değerler ile çevresindeki hava arasındaki fark nedeniyle buharlaşır. Bir nemlendirme sistemi sayesinde havadaki nem seviyesi optimum değerlerini yeniden oluşturarak dehidrasyon sürecini engeller. Ek olarak, adyabatik prensibi takip eden bir nemlendirme sistemi sıcaklıkları düşürür ve tezgahlarda sergilenen ürünleri soğutur.

BALIK ÜRÜNLERİ
Balık ürünleri de% 70’in üzerinde ölçüsünde sudan oluştuğu için susuzluk yoluyla tazelik kaybına uğrar. Ayrıca sisleme sistemi, kokuların çevredeki alanlara yayılmasını kontrol edebilir. nemlendirme sistemi soğutmalı vitrinlerin içine kolaylıkla monte edilebilir.

ET
Bazı et türleri ve soğuk etler de dehidrasyona maruz kalır: sis sistemlerimiz onları korumak veya baharatlandırmaya devam etmek için uygun özel mikro iklimlerini doğal olarak geri yükleyebilir. Misting sistemi soğutmalı vitrinlerin içine kolaylıkla monte edilebilir.

FAYDALARI

Dehidrasyon bloklar
Ürünün kilo kaybında azalma
Daha uzun tazelik
Sıcaklık doğal olarak soğur
Bazı meyvelerin olgunlaşma sürecini kolaylaştırır.
Kokuların yayılmasını kontrol eder

Tütün İçin Nemlendirme Sistemleri

Tütün Nemlendirme Sistemleri
Tütün nemlendirme sistemleri

Tütün işleme tessisleri ürünün katma değer kazanması nedeniyle hasat sonrası tütün yaprağının nem oranını korumak büyük önem taşımaktadır.

Tütünün hasat edilmesi, iyileştirilmesi, depolanması ve paketlenmesi sırasında birçok sorun yaşanmıştır, bu nedenle nihai ürün kalitesi düşmekte ve ekonomik kayıplara yol açmaktadır.

Sisleme ünitelerimizi içeren tütün nemlendirme sistemleri, optimum ve homojen nem seviyelerini koruyan, daha iyi su kullanımı, bağıl nemin daha iyi kontrol edilmesi ve iyileştirilmiş tütün yaprağı nem içeriğinin yönetilmesinde daha iyi kontrol sağlayan dijital nem sensörlü elektronik nem ölçerler ve zamanlayıcılar tarafından kontrol edilir. nihai ürün kalitesi ve üretim verimliliğinin sağlanması.

Gazla çalışan buhar jeneratörlerine, hava kompresörlerine veya buharlaştırmalı tampon soğutuculara gerek yoktur. Kurulum bir elektrik güç kaynağı ve şebeke suyu gerektirir.
Genellikle% 55 ile% 75 arasındaki doğru nem seviyesi, minimum arıza süresi ve üretim atığı ile daha iyi bir ürün kalitesi sunar, ayrıca manipülasyon ve aşırı nemlendirmeden kaynaklanan kayıp riskini azaltarak karı artırır.

NEM VE TÜTÜN ÖZELLİKLERİ

Su, tütün yapraklarının önemli bir parçasıdır. Yaprak nemlendirmesinin ıslak esasta% 16 nem içeriğine ulaşmasını sağlamak için% 55 ila% 75 bağıl nem ve 4 ila 6 saatlik çalışma aralıkları kolayca elde edilebilir.

HOMOJEN NEM SEVİYESİ
Geleneksel nemlendirme sistemleri homojen nem koşulları sağlayamamaktadır. Çoğu zaman, nemlendirmenin yetersiz olduğunu keşfettik, çünkü esas olarak ahır sınırlı bir kapsama alanı sağlayan tek bir nemlendiriciye sahipti, bunun sonucunda tek tip bağıl nem eksikliği, yakınında bulunan ürünün yüksek nemlenmesine neden oluyor ve uzakta bulunan ürün üzerinde neredeyse hiçbir etkiye sahip değil. cihaz.

TÜTÜN İŞLEME VE NEMLENDİRME
En yaygın tütün işleme aşamaları için gereken tipik ortam koşulları tipik olarak 20 ve 24 ° C,% 55 ve 75 RH arasındadır. Önerilen saklama koşulları% 70 ila 75 rH ile yaklaşık 24 ° C’dir.

Ayrıca diğer tütün işleme aşamaları hakkında ASHRAE çizelgelerine bakın. Tütün, nem ve sıcaklık seviyelerindeki değişikliklere birkaç saat içinde tepki verir ve bu nedenle güvenilir bir nem kontrolü gerektirir. Tütün yaprakları, kesilmiş tütün ve kağıt higroskopik malzemelerdir, hava çok kuru olduğunda nem içeriğini kaybeder ve aşırı yüksek nem seviyelerinde hızla bozulur.

SİGARA İMALATI
Tütün ve kağıt higroskopik malzemelerdir, hava çok kuru olduğunda nemini kaybeder. Kuru hava tütünün özelliklerini bozarak çekmeye, kırılganlığa, yarılmaya ve kilo kaybına neden olur. Doğru nem seviyesi, tütünün sigaradan düşmesini ve sigara üretim makinelerinde kağıtların yanlış beslenmesini önler.

FAYDALARI

Yaprakların kurumasını önler
Yapraklar esnekliği kaybetmez ve işlemeyi daha kolay ve hızlı hale getirir
Yaprak dikenleri kuru ve kırılgan kalır
Yapraklar parçalanmaz, kaybı azaltır ve karı korur
Sigara üretim makinelerinde yanlış kağıt beslemesini azaltır
Kolay konfigürasyon ve bakım ile düşük enerjili sistemler
Islanma olmadan tek tip nem seviyeleri
Basit ve güvenilir RH denetleyicileri
Küçük depolardan büyük depolara kolay ve modüler kurulum