Sisleme Sistemleri

 Sisleme sistemleri 50 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. Daha yaygın olan sisleme sistemi uygulamalarından bazıları; dış soğutma, nemlendirme , koku kontrolü , toz kontrolü, açık alan serinletme sistemleri, cafe serinletme sistemleri, su püskürtme sistemleri, dezenfeksiyon sistemleri, ve sis efekti uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Her uygulama da kullanılan sistem için kendi tasarım gereksinimlerine sahiptir. En etkili sisleme sistemini doğru bir şekilde tasarlamak için, uygulama alanın tam olarak anlaşılması gerekmektedir.

Sisleme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Sisleme sistemleri, basınçlı sıvı ile açılan özel tasarlanmış sisleme nozulları 3,5,10 mikron zerreciklere parçalayarak püskürtür. Püskürtülen sisin kalitesi için, kullanılan ürünlerin teknik özellikleri oldukça önemli.

Örneğin ; 70 psi – 150 psi Çalışma basıncı olan bir sistemin ürettiği sis boyutu oldukça kalın ve zayıf bir sis olduğu için nemlendirme, serinletme gibi uygulamalarda kullanılmamaktadır.

Kaliteli bir sisleme için 70 /120 bar çalışma basıncına sahip sistemler kullanılmaktadır. bu sistemler uygulama alanında kuru bir buhar olarak püskürtülür ıslatma yapmaz, ıslaklık hissi dahi vermez serinletme amaçlı kullanıldığında 15 derece kadar soğukluk elde edilir.

  • Uygulama alanını serin tutar, kesinlikle ıslatmaz, ıslaklık hissi dahi vermez.
  • 15 dereceye kadar etkili soğutma.
  • Su ve enerji tüketimi oldukça düşüktür, sistemimiz altarnatiflerine nazaran 6 ay gibi kısa zamanda kendisini amorti etmektedir.
sisleme

Sisleme Sistemleri Kullanım Alanları

Sisleme Sistemleri Kullanım Amaçları

Avrupa Misting sisleme sistemleri için diğer nemlendirme uygulamaları arasında tekstil tesisleri, şarap imalathaneleri, ağaç işleme tesisleri ve beton kürleme yer alır. Bu uygulamaların çoğunda sisleme sistemleri işi, yerleşik bir nem seviyesini korumaktır. Her bir farklı uygulama için ideal nem seviyesi farklı olabilir, bu nedenle buğulanma sistemi genellikle bir nem ve düşük voltaj kontrolünün kullanımını içerecektir. Bu ilave kontroller, sis sisteminin ortamdaki değişikliklere tepki vermesini ve yine de önceden ayarlanmış nem seviyesini sürdürmesini sağlayacaktır.

01

Keşif

Müşterilerimiz ihtiyaç ları doğrultusunda açık alan serinletme sisleme sistemleri, nemlendirme sistemleri olarak değişebilmektedir. Doğru sistem için ücretsiz keşif hizmeti sunmaktayız.
02

Projelendirme

İmal ettiğimiz ürünler ve tahattüt grubuna giren işler makina mühendislerimiz tarafından bilgisayar destekli yazılımlar kullanılarak titizlikle projelendirilmektedir.
03

Teklif

Yaptığımız keşif / proje çalışmaları sonucu kullanacağımız ürün ve hizmetler yazılı açık teklif üsulü ile müşterilerime sunularak hizmetin içeriği net, şeffaf hale getirilir.

Sisleme Sistemleri Hayvan soğutmasında olduğu gibi, tüm nemlendirme uygulamaları kullanıldığında daha iyi bir ürün sağlar. Şarap imalathaneleri, buharlaşma yoluyla daha az şarap kaybedecek, ağaç işleme tesislerinde daha az fire ve daha düz uzunluklara sahip olacak, tekstil ürünleri daha güçlü ve tekstil ekipmanı daha az bakım gerektirecektir. Tüm bu faydalar ticari operasyonları iyileştiririz  ve işletmenin karlılığını artırırız.