Cafe Buharlı Vantilatör

buharlı vantilatör

Cafe buharlı vantilatör sistemleri cafe bahçeleri, açılır kapanır tenteli bölümleri, açık alan kısımları, yarı açık alan kısımları, kapalı alanları, teras gibi bölümleri, hızlı ve ekonomik maliyete serinletmenin en ideal yoludur. Cafe buharlı vantilatör şaşırtıcı derecede hızlı serinletmesi enerji tüketimi ve maliyeti düşük olması nedeni ile cafe ve restoran gibi işletmelerde yaygın olarak kullanılmasına neden olmuş açık alan serinletme hususunda alternatifi olmayan en etkili sistemdir.

Cafe Buharlı Vantilatör Nasıl Çalışır?

Şebeke hattındaki çeşme suyuna bağlanan mekanik filtre suyu süzerek yüksek basınçlı pompaya aktarılır, 70 / 120 bar basınç aralığı ile suyu 3/8 çapındaki yüksek basınca dayanımlı borular ile cafe buharlı vantilatör hat çekilerek, üzerinde bulunan mikron çaplı nozul , suyu 0.5 mikron parçacıklarda (buhar zerreciklerinde) ortama püskürterek buharlı vantilatör olarak kullandığımız güçlü sanayi tipi vantilatör mekanın hava sirkülasyonunu sağlayarak püskürtülen su buharını 30 m2 etki alanı kontrol ederek ortam sıcaklığını 10 / 20 derece arasında serinletir. 

Cafe Buharlı Vantilatör Modelleri

Cafe Buharlı vantilatör çalışma prensipleri aynı çalışma şekillerine bağlı olarak farklı ve teknik özellik ve modellere sahiptir, Sv 50, Sv 65, Sv 70, cm çaplarında nemlendirme gücü ve üfleme gücüne sahip ayaklı yada duvara monte model seçenekleri mevcuttur. SV-50-65-70 pervane ölçüsünü ifade eder.

SV 65 modeli 65 cm pervane çapıdır, saate 12200 m3/h üfleme gücüne sahiptir, kullanım alanlarının değişkenliği göz önünde bulunarak verimi yüksek olacak modeli ve çapı seçebilirsiniz, buharlı vantilatörlerin diğer ölçüleri teknik tablodan ulaşabilirsinizi

Farklı ortamlar göz önünde bulundurarak tasarlanan buharlı vantilatör hız ayarlarını ve 90 derece döner başlığını uzaktan kumanda üzerinden kontrol ederek kullanım kolaylığı sağlar.  Cafe Buharlı vantilatör pervaneleri alüminyum alışımdan oluşması sesiz çalışmasına olanak sunar. Motor kısmı ise bakır sargı ile donatılmış dış mekanda oluşabilecek kötü hava şartlarına karşı dayanıklılık testinden geçirilmiştir

Cafe Buharlı Vantilatör Kullanılan Parçaların Özellikleri

Buharlı vantilatör çalışma şeklinde bahsetmiş olduğumuz parçaların her biri sistem performansını en üst seviyeye çıkarmak için tasarlanmıştır, ana sistemi şebeke hattına bağlamadan önce mekanik filtre kullanılır bu filtre ise suyu kireç ve mikroptan arıtarak sistemin hijyenik ve uzun ömürlü çalışmasına yardımcı olur. Ana sistem su 100 bar basınca çıkararak nozullara gönderdiği için kullanılan boru yüksek basınca dayanıklı olması gerekir, polyamid malzemeden üretilen borularımız 250 bar basınca dayanıklıdır. Hattı ayırmak için kullanılan malzemeler ve nozul püskürtücü 303 paslanmaz çelik malzeme üretilmiştir.

 Uygulama Yaptığımız Alanlar

Cafe serinletme sistemleri, restoranlar, bahçeler, oteller, açık alan serinletme, buharlı soğutma sistemleri, fabrikalar, teraslar, dış mekanlar, miting alanları, konserler, açık hava etkinlikleri, festivaller, kır düğünleri, mağazalar, plajlar vs. aklınızdaki uygulama alanları için bizi arayabilirsiniz.

Cafe Buharlı Vantilatör Sistemlerinin Teknik Özellikleri

  • Sanayi Tipi Vantilatör – 50 cm, 65 cm, 75 cm çaplarında, kendinden salınımlı, otomatik 90 derece döner başlık, Alüminyum alışım kanat, bakır sargı motor, soğuk çekme tel kafes, korozyona karşı epoxsi siyah toz boya, yüksek kalite seri Yerli imalat.
  • Yüksek basınçlı pompa – Paslanmaz çelik gövde tasarım,  70 /120 bar çalışma aralığı, Zaman ayarlayıcı (ayarlanabilir çalışma süresi) Otomatik boşaltma, Selonoid valf, Su kesintilerine karşı koruma, Yüksek elektrik akımına karşı koruma, su bağlantı noktaları sarı metal (prinç) / Uzun ömürlü, İtalyan Malı ”Havk marka” Yerli Üretim.
  • Nozul – 303 Kalite paslanmaz çelik, Temizlenebilir, Damlatmaya karşı yüksek hassasiyet. (anti drip)
  • Boru- 200 Bar basınca dayanımlı, polyamid malzeme.
  • Çember – 303 paslanmaz kalite çelik 4 yada 5 nozul çıkışlı, Hızlı giriş bağlantısı.
  • Hat bağlantı aparatları ‘Tee’ ve ‘Lee’ – 303 kalite paslanmaz çelik, boru bağlantı noktaları sarı metal.
  • Mekanik Filtre – 5 / 15 mikron iç filtre, monometre ( basınç göstergesi ) 12 Bar dayanımlı, Sert plastik malzeme, Temizlenebilir.