Çiftlik Hayvanı Soğutma Serinletme Sistemi

Avrupa Misting, Çiftlik hayvanı soğutma serinletme sistemiısı stresiyle mücadele etmek için Avrupa Misting teknolojisini kullanır sisleme sistemleri ve fanlar, en uygun iklim koşullarında canlı hayvanı beslerler. Çalışmalar, uygun vücut sıcaklıkları ile yem dönüşümünün ve kilo alımının önemli ölçüde arttığını göstermektedir. Bir üniversite çalışmasına göre, tarımsal soğutma, sığır yetiştiriciliğini artırmakta, kilo alım oranında% 10-20’lik bir artış, karlılığın artması ve piyasada zamanla azalmalar göstermektedir. Rahat hayvanlar gerçekten üretken hayvanlardır! Daha fazla bilgi için lütfen bizi arayın.

İnekler, Soğutma Sistemimizi Sever!

Serin inekler daha fazla süt üretirler. Süt ve süt ürünleri üretim hatlarına yönelik olarak uzun yıllardır yem hatlarında inekleri ıslatıyor. Fakat serbest duraklarda veya dinlenme alanlarında, ıslak ortam uygun değildir. Çözelti, hayvanların veya tezgahların ıslanmasına gerek kalmadan, sağım ve besleme süreleri arasındaki inekleri soğutmak için çiftlik hayvanı soğutma serinletme sistemi fanlarını veya soğuk buhar çizgilerini kullanmaktır. Flaş buharlaşmayı kullanarak, bu alanlar 20 dereceye kadar soğutulabilir! İAvrupa Misting çiftlik hayvanı soğutma serinletme sistemi faydaları hakkında daha fazlası var.

Çiftlik Hayvanı Soğutma Serinletme Sisteminin Çalışma Prensibi

Avrupa Misting Çiftlik hayvanı soğutma Serinletme sistemi şebeke hattından alınan mevcut suyu mekanik filtrelerden süzerek mikrop ve kireçten arındırarak temizler, yüksek basınçlı pompa suyu 100 150 bar basınçla özel olarak tasarlanmış nozullarda suyu 10 mikrondan daha ufak parçalara bölerek çiftlik içerisine püskürtür. Püskürtme sonrasında bölünmüş su molekülleri sıcak havayı emerek kaybolur kesinlikle ıslatma ve damlatma yapmaz. Ana makina üzerinde bulunan zaman ayarlayıcı ile püskürtme süresini otomatik olarak ayarlayabilirsiniz, dilerseniz sisteme ek olarak takılan dozaj pompası ile istediginiz hoş kokuyu opsiyonel olarak püskürtebilirsiniz. Enerji tüketimi ve Maliyeti diğer soğutma sistemlerine nazaran oldukça düşük olması nedeniyle sistem kendini finansa eder.

Çiftlik Hayvanı Soğutma Serinletme Sistemi Bazı Faydaları

Çiftlik Hayvanı Soğutma Serinletme Sistemi  Hayvanların sıcaklık stresine girmesini önler.

Sıcaklık stresinden kaynaklı oluşan verimsizlik, yem tüketiminde azalma, süt veriminde düşüş, yaz aylarında tohumlanan sütçü ineklerde gebelik oranında düşüş, fertilitenin düşmesine (gebelik başarısızlığı) gibi sorunu önler sağlıklı verimli bir sezon geçirmenizi sağlar.

Çiftlikte bir önceki döneme göre artış.

Avrupa Misting Çiftlik Hayvanı Soğutma Serinletme Sistemi uygulama alannında tozu bastırır ve oluşumuna izin vermez.

Çiftlikte oluşan kötü kokuları bastırır.

Kanatlı haşereleri uzak tutar.

Havadaki oksijen oranını yükseltirek hayvanlar için istenen 60% 70% nemi sağlayarak verimi yükseltir.

Çiftlik Hayvanı Soğutma Serinletme Sistemi Önemi

Süt sığırı için uygun çevre koşulları ise 13-18 °C çevre sıcaklığı, %60-70 oransal nem, orta derecede saatte 5-8 km rüzgar hızı olarak tanımlanmaktadır. bu hava şartları için çiftliklerde kullanacagız özel tasarlanmış fanlar sayesinde mümükündür.

Yaz aylarında sıcaklığın yükselmesi ile 27°C nin üzerine cıkması yetiştirilen hayvanların sıcak’lık stresi’ne girmesine sebeb olur. Çiftlik Hayvanı Soğutma Sistemi Hava sıcaklıgını 15 – 20 derece düşürerek hayvanların sıcaklık stresine girmesini önler.

Sıcaklık steresi’nin sonuçları strese giren hayvanlarda yeme tüketiminde azalma,buna baglı olarak süt veriminde azalma, yaz aylarında tohum’lanan sütçü ineklerde fertilitenin düşmesine (gebelik Başarısızlıgı) neden olma, gebelik oranındaki azalma, 25 °C nin altındaki sıcaklığa göre elde edilen oranlarla karşılaştırıldığında %30-40 oranında daha azdır, infertilite sendromu yani (kısırlık sendromu) başlıca faktörlerdir. Sütçü ineklerin sabit vücut ısısını koruyabildikleri en yüksek çevre ısısı 25-27 ºC dir. Sıcaklık stresi sorunu sadece tropik bölgelerle sınırlı olmayıp, ülkemizin cografi konum sebebiyle bütün bölgelerini etkilemektedir.

Avrupa Misting Çiftlik soğutma serinletme sistemi tüm bu sorunları göz önünde bulundurarak geliştirip tasarlamıştır çiftlik hayvanı soğutma serinletme sistemi ortam’ın sıcaklıgını düşürür, havada istenen %60 %70 oranında Nem’i oluşturur ve saatte 8 km rüzgarı karşılar eşşiz tasarıma sahiptir.