Ultrasonik Nemlendirme

ultrasonik nemlendirme

Ses titreşim kullanarak, suyun moleküler yapısını ısıtmadan, herhangi kimyasal reaktifi eklemeden doğal su buharı üretip nemlendirme yapan sisteme ultrasonik nemlendirme denir. % 35- 95 RH arası akıllı sabit nem. Böylece ortam için bir nem ayarladığınızda cihaz üzerindeki nem sensörü, ayarlandığınız nem oranına göre çalışacaktır. Ayarlanan nem oranına ulaştığında otomatik olarak durur. Üstelik nem oranı azaldığında ise cihaz otomatik olarak çalışır. Fakat cihaz ortam nem miktarını otomatik ayarlar. Her iki durumda da cihazların üzerindeki led ekranlardan ortam nem miktarını görebilirsiniz. 

Nemlendirme yapmak istediğiniz, alanın m² hacmine göre ürün modellerimiz inceleyebilir. Ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz.

 Ultrasonik Nemlendirme 3l/H

30m2-120 m2 Alanlar için. Her şeyden önce otomatik ultrasonik nemlendirme sistemi mikro bilgisayarlı. Otomatik zaman ayarlı ve otomatik nem sensörlü. Saatte 3 litre tüketim. Paslanmaz çelik gövde. Üstelik otomatik su girişi, otomatik su taşma koruması ve su sıkıntısı koruması. Özellikle nem ihtiyacı öngörülen endüstriyel alanlar için kullanımı uygundur. Ayrıca detaylar için bağlantılara göz atın.

 • Otomatik indüksiyon, otomatik nem kontrolü.
 • Paslanmaz çelik malzeme ile dayanıklıdır. Sis çıkışı PVC boru ile bağlanabilir, nemlendirme alanını arttırır.
 • Otomatik su girişi, otomatik su taşma koruması ve su sıkıntısı koruması. Tank kapasitesi 18 Litre.
 • Çeşitli endüstrilerde ve hava nemlendirilmesinde yaygın olarak kullanılan küçük sis (çap <1um) ve yüksek verimlilik.
 • Nem sensörü / 0-24 saat zamanlaması 6. Tekerlekler, su borusu ve su filtresi

6L/h Ultrasonik Nemlendirme

50 m2-180 m2 Alanlar için. Her şeyden önce otomatik ultrasonik nemlendirme sistemi mikro bilgisayarlı. Otomatik zaman ayarlı ve otomatik nem sensörlü. Saatte 3 litre tüketim. Paslanmaz çelik gövde. Üstelik otomatik su girişi, otomatik su taşma koruması ve su sıkıntısı koruması. Özellikle nem ihtiyacı öngörülen endüstriyel alanlar için kullanımı uygundur. Ayrıca detaylar için bağlantılara göz atın.

 • Otomatik indüksiyon, otomatik nem kontrolü.
 • Paslanmaz çelik malzeme ile dayanıklıdır. Sis çıkışı PVC boru ile bağlanabilir, nemlendirme alanını arttırır.
 • Otomatik su girişi, otomatik su taşma koruması ve su sıkıntısı koruması. Tank Kapasitesi 18 Litre.
 • Çeşitli endüstrilerde ve hava nemlendirilmesinde yaygın olarak kullanılan küçük sis (çap <1um) ve yüksek verimlilik.
 • Nem sensörü / 0-24 saat zamanlaması 6. Tekerlekler, su borusu ve su filtresi

9L/h Ultrasonik Nemlendirme

70m2-320 m2 Alanlar için. Her şeyden önce otomatik ultrasonik nemlendirme mikro bilgisayarlı. Otomatik zaman ayarlı ve otomatik nem sensörlü. Saatte 3 litre tüketim. Üstelik paslanmaz çelik gövde. Üstelik otomatik su girişi, otomatik su taşma koruması ve su sıkıntısı koruması. Özellikle nem ihtiyacı öngörülen endüstriyel alanlar için kullanımı uygundur. Ayrıca detaylar için bağlantılara göz atın.

 • Otomatik indüksiyon, otomatik nem kontrolü.
 • Paslanmaz çelik malzeme ile dayanıklıdır. Sis çıkışı PVC boru ile bağlanabilir, nemlendirme alanını arttırır.
 • Otomatik su girişi, otomatik su taşma koruması ve su sıkıntısı koruması. Tank kapasitesi 18 litre.
 • Çeşitli endüstrilerde ve hava nemlendirilmesinde yaygın olarak kullanılan küçük sis (çap <1um) ve yüksek verimlilik.
 • Nem sensörü / 0-24 saat zamanlaması 6. Tekerlekler, su borusu ve su filtresi

12L/h Ultrasonik Nemlendirme

100m2-420 m2 Alanlar için. Her şeyden önce otomatik ultrasonik nemlendirme sistemi mikro bilgisayarlı. Otomatik zaman ayarlı ve otomatik nem sensörlü. Saatte 3 litre tüketim. Üstelik paslanmaz çelik gövde. Otomatik su girişi, otomatik su taşma koruması ve su sıkıntısı koruması. Özellikle nem ihtiyacı öngörülen endüstriyel alanlar için kullanımı uygundur. Ayrıca detaylar için bağlantılara göz atın.

 • Otomatik indüksiyon, otomatik nem kontrolü.
 • Paslanmaz çelik malzeme ile dayanıklıdır. Sis çıkışı PVC boru ile bağlanabilir, nemlendirme alanını arttırır.
 • Otomatik su girişi, otomatik su taşma koruması ve su sıkıntısı koruması. Tank kapasitesi 20 Litre
 • Çeşitli endüstrilerde ve hava nemlendirilmesinde yaygın olarak kullanılan küçük sis (çap <1um) ve yüksek verimlilik.
 • Nem sensörü / 0-24 saat zamanlaması 6. Tekerlekler, su borusu ve su filtresi

Ultrasonik Nemlendirme Nasıl Çalışır?

Ultrasonik nemlendiriciler, suyu yüksek frekanslı bir mekanik salınım oluşturmak için bir piezo-elektrik dönüştürücü kullanır. Başka bi önemli nokta su, yüksek frekanslı salınımı eş zamanlı izlemeye çalışır, ancak karşılaştırmalı ağırlığı ve kütle ataleti nedeniyle yapamaz. Böylece, negatif salınım üzerinde anlık bir vakum yaratılır ve suyun buharlaşmasına neden olur. Özelikle dönüştürücü bunu, su yüzeyinde yüksek basınçlı sıkıştırma dalgaları yaratan ve havaya küçük buhar molekülleri bırakır.

Üstelik pozitif bir salınımla takip eder. Oysaki bu hava akışına hızla emilen, yaklaşık bir mikron çapında, son derece ince bir sistir.

Yüksek Verimlilik 

Sis ısı ile değil salınımla oluşturulduğundan, su kaynatma gerekmez. Bu nedenle ultrasonik nemlendiriciler, anlık nem oluşturabilir. Bu hassas açma / kapama nem kontrolü, ultrasonik nemlendiricilerin ayırt edici özelliğidir. Buna ek olarak, ultrasonik üniteler nispeten küçük boyutta olabilir ve yine de önemli miktarlarda nem üretebilir.

Hassas Çalışma

Genel olarak havanım nem oranını okuyan sensörler ile ultrasonik nemlendirme kontrollü çalışır. Belirtiğimiz gibi bu sensörler oldukça hassastır, Ortamdaki nem seviyesi belirlenen bir nem seviyesinin altına düştüğünde cihaz devreye girer. Sonrasında ise belirlenen nem seviyesine ulaştığında cihaz durur. Sonuç olarak en iyi performansı göstererek mekan için en ideal hava şartını korur.

Ekonomik

Sistemlerimiz Diğer Sistemlere Kıyasla Oldukça Ekonomiktir.

Düşük Bakım

Minimum Bakım, Uzun Yıllar Sorunsuz Kullanabilirsiniz.

Islatmaz

Damlatmaya Karşı Yüksek Hassasiyet Flaş Buharlaşma.

Garanti

Ürünlerimiz Avrupa Misting Güvencesi ile 2′ Yıl Garantili.

Ultrasonik Nemlendirme Sistemleri Uygulama Yaptığımız Alanlar

Uygulama yaptığımız alanlar ve ultrasonik nemlendirme cihazının faydaları bağlantılara tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Soğuk Hava Deposu Ultrasonik Nemlendirme

Nemlendirme sistemimiz, soğuk odalarda ve soğutulmuş depolarda nem seviyesini optimum değerlere yeniden kurar, dehidrasyon sürecini engeller, gıdanın tazeliğini daha uzun süre korur
Nemlendirme sistemimiz periyodik olarak ultra hafif bir su sisi yayar. Ufacık boyutları nedeniyle, bu küçük su damlacıkları ıslanmadan buharlaşır, ortam havasındaki nem ve serinliği muhafaza eder , dehidrasyonu azaltır ve ürün ağırlığını ve durumunu korur.

MEYVE VE SEBZE NEMLENDİRME

Meyve ve sebzeler büyük ölçüde sudan oluşur. Özellikle tazelik kaybı, temel olarak ürünün hızlı bir şekilde susuz kalmasına ve ayrıca suyun buharlaşmasına bağlıdır. Sonuç olarak su, sebzelerin içerdiği değerler ile çevresindeki hava arasındaki fark nedeniyle buharlaşır. Benzer şekilde bir nemlendirme sistemi sayesinde havadaki nem seviyesi optimum değerlerini yeniden oluşturarak dehidrasyon sürecini engeller.

BALIK ÜRÜNLERİ

Balık ürünleri de% 70’in üzerinde ölçüsünde sudan oluştuğu için susuzluk yoluyla tazelik kaybına uğrar.

ET

Et dehidrasyona maruz kalır. Özellikle ultrasonik nemlendirme onları korumak veya tazeliğine devam etmek için uygun nem seviyesini doğal olarak sağlar.

Kilo kaybı: -% 95 daha uzun tazelik azaltılmış dehidrasyon kilo kaybı: -% 95

FAYDALARI

 • Dehidrasyon ÖNLER.
 • Ürünün kilo kaybında azalma.
 • Daha uzun tazelik.
 • Kokuların yayılmasını kontrol eder.

Tekstil İp Endüstrisi Nemlendirme Sistemleri

İplikler dokudaki dönüşüme kadar kendi nemlerini ve çevreleyen havada bulunanları dengelemelidir. Havadaki nem eksikliği hoş olmayan bir şekilde fark edilir. Klimasız fabrikalar veya farklı bir nemlendirme sistemi olan fabrikalar , kırılma ve yüksek statik elektrik seviyeleri nedeniyle nakış, dokuma ve eğirme ipliklerinde sık sık üretim zorluklarıyla karşılaşmaktadır .

Ultarasonik Nemin Önemi

Amerikan Tekstil Teknolojisi Enstitüsü, yünün, depolama ve işleme sırasında bağıl nemi% 60’tan% 70’e çıkararak, elastikiyetinde% 15’lik bir artış gösterdiğini ve bu da işlem sırasında kırılmayı önemli ölçüde azalttığını buldu. Bir sisleme sistemi ile nem seviyelerinin ayarlanması, tüm doğal elyafların gerilme mukavemetini arttırır, statik elektriği ortadan kaldırarak ipliklerin ve elyafların işlenebilirliğini iyileştirir, askıda kalan kalıntıları kontrol eder ve çalışma alanlarının konforunu artırır.

Su, aşağıdaki yüzeyleri ve nesneleri ıslatmadan hava tarafından hemen emilen 10 mikrondan küçük çok ince damlacıklar oluşturabilen özel patentli nozullar tarafından basınç altında püskürtülür. Sonuçlar önemli: düşük kurulum ve çalıştırma maliyeti, hemen etkili.

Nemlilik ve İplik Özellikleri

Su, iplik ağırlığının önemli bir parçasıdır. Kuru pamuk ağırlığının yaklaşık% 7’si su ile yapılır, Naylon gibi kuru sentetik bir iplikte% 2-3’tür. Yünün özgül ağırlığı% 18’e kadar su ile yapılır.

Statik Elektrik

Tekstil endüstrisinde, bağıl nemin ve dolayısıyla tekstil elyafının nemin geri kazanılmasının (içeriği) statik elektriğin azaltılmasında çok önemli bir rol oynadığı iyi bilinmektedir. Hemen hemen tüm tekstil elyafları tamamen kuruduğunda çok yüksek elektrik dirençlerine sahiptir. Bununla birlikte, bağıl nem arttıkça, lifler nemi emer ve bunun sonucunda elektrostatik yük oluşumunun azalmasıyla elektrik direnci düşer.

Toz Kontrolü

Su, iplik ağırlığının önemli bir parçasıdır. Kuru pamuk ağırlığının yaklaşık% 7’si su ile yapılır, Naylon gibi kuru sentetik bir iplikte% 2-3’tür. Ayrıca yünün özgül ağırlığı% 18’e kadar su ile yapılır.

Etkili Çözüm

 • Kuru burun ve gözler, yanma, ağrı
 • Enfeksiyon tehlikesi, kuru burun delikleri çok hassastır
 • Hafif dehidrasyondan sonra baş ağrısı yaratır
 • Çözücülerin, boyaların ve yapıştırıcıların buharlaşmasını ve süspansiyonunu artırır
 • Yüksek konsantrasyonda havada asılı toz
 • Statik elektrik
 • Tekrarlanan arızalar için sık arızalanmalar.

Kağıt ve Baskı Endüstrisi Nemlendirme Sistemleri

Kağıt üretimi depolamada, çevre kontrolünden yararlanır.

Kağıt bazlı ürünler hızla nem kazanır ve kaybeder: bu nedenle, mükemmel sabit kalitede bir son ürün elde etmek için uygun şekilde stabilize edilmiş bir nem seviyesi çok önemlidir. Tüm yazdırma işlemi için uygun bir nem seviyesi çok önemlidir. Kağıt, karton ve diğer selüloz bazlı ürünlere gelince, en iyi iklim 20-21 ° C ve% 50’den% 55’e değişen bağıl nemdir.

KIŞ AYLARINDA NEMLENDİRME

Makinelerin kendilerinin ürettiği ısıtma ve ısı, özellikle kış aylarında ortamdaki kritik nem seviyelerine ve dolayısıyla üretim sürecinde ciddi komplikasyonlara neden olur.

FAYDALARI

 • Artan çıktı hızı
 • Statik elektriğin giderilmesi
 • Hurdaların ve aksama süresinin en aza indirilmesi
 • Kıvrılma ve deformasyonlarda azalma
 • Kaliteli katlama mekanik işleminde iyileştirme
 • Esneklik ve boyutsal kararlılıkta iyileştirme
 • Daha iyi mürekkep transferi
 • Toz azaltma

Süpermarket Ultrasonik Nemlendirme

Nemlendirme sistemimiz, nem seviyesini yeniden optimum değerlere getirir, dehidrasyon sürecini engeller, gıdanın tazeliğini daha uzun süre korur

Nemlendirme sistemimiz periyodik olarak doğrudan ürün üzerine, genellikle her 10-15 dakikada 1 ila 5 saniye süreyle ultra hafif bir su sisi yayar. Ufacık boyutları nedeniyle, bu küçük su damlacıkları ıslanmadan buharlaşır, ortam havasındaki nem ve serinliği muhafaza eder , dehidrasyonu azaltır ve ürün ağırlığını ve durumunu korur.

kilo kaybı: -% 95 daha uzun tazelik azaltılmış dehidrasyon kilo kaybı: -% 95

MEYVE VE SEBZELER

Meyve ve sebzeler büyük ölçüde sudan oluşur. Tazelik kaybı, esas olarak ürünün hızlı bir şekilde dehidrasyonundan ve ayrıca suyun buharlaşmasından kaynaklanmaktadır. Su, sebzelerin içerdiği değerler ile çevresindeki hava arasındaki fark nedeniyle buharlaşır. Bir nemlendirme sistemi sayesinde havadaki nem seviyesi optimum değerlerini yeniden oluşturarak dehidrasyon sürecini engeller. Ek olarak, adyabatik prensibi takip eden bir nemlendirme sistemi sıcaklıkları düşürür ve tezgahlarda sergilenen ürünleri soğutur.

BALIK ÜRÜNLERİ

Balık ürünleri de% 70’in üzerinde ölçüsünde sudan oluştuğu için susuzluk yoluyla tazelik kaybına uğrar. Ayrıca sisleme sistemi, kokuların çevredeki alanlara yayılmasını kontrol edebilir. nemlendirme sistemi soğutmalı vitrinlerin içine kolaylıkla monte edilebilir.

ET

Bazı et türleri ve soğuk etler de dehidrasyona maruz kalır: sis sistemlerimiz onları korumak veya baharatlandırmaya devam etmek için uygun özel mikro iklimlerini doğal olarak geri yükleyebilir. Misting sistemi soğutmalı vitrinlerin içine kolaylıkla monte edilebilir.

FAYDALARI

 • Dehidrasyon bloklar
 • Ürünün kilo kaybında azalma
 • Daha uzun tazelik
 • Sıcaklık doğal olarak soğur
 • Bazı meyvelerin olgunlaşma sürecini kolaylaştırır.
 • Kokuların yayılmasını kontrol eder